Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
10
balandžio
2020

ORATORIŲ TURNYRAS

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis VDU studentų kūrybinę grupę Declamationes skatina ir toliau ieškoti valstybei reikšmingų kultūros asmenybių – Simono Daukanto metams studentai skiria renginių ciklą „Anava, ar tik ne Daukantas?“ (J. Marcinkevičius)
Programa pradedama jaukiu „pusryčiojimu“ pagal Daukantą. Literatūrinių pusryčių metu bus ne tik vaišinamasi, bet ir skaitomi Daukanto tekstai, vyks pokalbis.
Pagrindinis renginys – lituanistikos ir istorijos katedrų rengiama tarptautinė mokslinė konferencija „Istorikas – rašytojas: istorinio ir literatūrinio naratyvų sankirtos“, kurią rengiant talkina VDU kūrybinės grupės studentai. Neatsitiktinai istorikui skirta konferencija vyks Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.
Pirmą kartą VDU istorijoje – istorikų ir literatų mūša, kurioje dalyvauja abiejų programų studentai. Komandas ir jas palaikančius kolegas raginame domėtis Lietuvos istorija ir lietuvių literatūros istorija.
Studentai keliaus po Žemaitiją Daukanto takais, susitiks su moksleiviais ir vietos bendruomenėmis.
Šių metų VDU retorikos studentų oratorių turnyras taip pat skirtas Daukanto metams. Jį kviečiame pamatyti spalio 25 d., ketvirtadienį, 15 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Rotušės a. 13, Kaunas).
Renginių ciklą užbaigs vakarojimas su Daukantu VDU Didžiojoje auloje – žiūrovai turės galimybę pamąstyti apie idealizmo ir racionalizmo poreikį, romantinę ir pragmatinę laikyseną; pamatys publicistinį spektaklį „Romantikai“.

Visa galerija
Atgal