Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
19
sausio
2021

MUZIEJAUS ĮKŪRIMO MINĖJIMAS

2017 m. birželio 28 d., trečiadienį, 17 val. tradiciškai minėsime muziejaus įkūrimą ir poeto, kunigo Jono Mačiulio-Maironio (1862–1932) mirties metines.


Bus pristatomos Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išleistos knygos:
♦ 
„Apie Maironį: Maironio kritinės recepcijos rinktinė (1890-2010)“ (sudarė Tomas Andriukonis, 2016 m.)
♦ „Maironis. Laiškai. Atsiminimai“ (sudarė Eugenijus Žmuida, 2016 m.)

Dalyvaus Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro vadovas Gytis Vaškelishum. m. dr. Tomas Andriukonis, aktoriai Daiva Škelevaitė ir Aleksandras Rubinovas, gitara gros Justinas Rubinovas. Vakarą ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Knygas bus galima įsigyti!
 
Laukiame Jūsų!
Iš „Apie Maironį: Maironio kritinės recepcijos rinktinė (1890-2010)“ pratarmės:

Esamo Maironio vaizdinio ši knyga nepakeis. O štai kantriam ir nuosekliam skaitytojui ji gali atverti Maironio portreto gelmę, t. y. jo istoriškumą, bei parodyti, kad šis portretas nėra savaiminis ir monolitiškas, o buvo kurtas ir yra tebekuriamas perklojant skirtingus skirtingų laikotarpių vertinimus, interpretacinius konfliktus bei sandraugas. Dėl to, skaitant šią knygą, vertėtų turėti minty kiekvieno straipsnio istorinį kontekstą bei parašymo aplinkybes, leisiančias adekvačiau suvokti turinį.

Turint omenyje Maironio statusą, egzistuojantis vertinimų daugis bei jų prieštaravimai rodo, kad poeto svarba išlieka, o kultūra nėra sukaustyta vieno „teisingo“ požiūrio prievartos ar daugiau skirtingų žvilgsnių tiesiog nesugebančios apeiti apatijos.

Apie „Maironis. Laiškai. Atsiminimai“:

Maironio laiškai, laiškai Maironiui, amžininkų atsiminimai pateikia daug netikėtos informacijos, įvairių rakursų, subjektyvių įspūdžių, šiuose tekstuose atsiskleidžia daugiaplanė ir vientisa kūrėjo asmenybė.
Knyga „Maironis: Laiškai. Atsiminimai“ skirta plačiam skaitytojų ratui, todėl atsisakyta mokslinio laiškų bei atsiminimų nagrinėjimo, nors patys laiškai bei atsiminimai pateikiami kiek galima preciziškiau, laikantis naujausių epistoliniams ir memuariniams leidiniams skirtų metodologinių reikalavimų, paliekant laiško autoriaus ar atsiminimų pateikėjo autentišką kalbą, tarminę, leksinę ar sintaksinę specifiką, pridedant tekstologinius aprašus, nurodant pirminių šaltinių autografus ir kita. Tekstų išnašose – būtiniausi dalykiniai komentarai. Asmenų pristatymas – knygos pabaigoje, atskiroje dalyje „Asmenvardžių rodyklė“.
 

Visa galerija
Atgal