Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
19
sausio
2021

MONOGRAFIJOS APIE J. VAIČIŪNAITĘ PRISTATYMAS

Lapkričio 15 d., trečiadienį, 17 val. kviečiame Jus į dr. Gintarės Bernotienės monografijos „Apie žodžių sandūros tikslumą: Juditos Vaičiūnaitės lyrikos vertimai ir vertinimai“ pristatymą ir diskusiją apie Juditos Vaičiūnaitės kanonizavimą, kurioje nuomonėmis dalinsis literatūrologės doc. dr. Rita Tūtlytė, prof. dr. Dalia Kuizinienė ir dr. Gintarė Bernotienė. 
Knygą bus galima įsigyti!
Renginį organizuoja Maironio lietuvių literatūros muziejus ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.

Maloniai lauksime!


Monografija „Apie žodžių sandūros tikslumą: Juditos Vaičiūnaitės lyrikos vertimai ir vertinimai“ apie Juditos Vaičiūnaitės poezijos vertimus ir vertinimus rašyta derinant dvi tyrimo strategijas. Kokybinė jos poezijos vertimų į rusų, anglų, latvių kalbas rinkinių analizė teikė progą svarstyti literatūrinę jų vertę. O rinkinių parengimo istorijos – kanonizavimui ne mažiau svarbius ekstraliteratūrinius literatūros patronavimo faktorius.
Archyviniai dokumentai, pirmąkart publikuojami šioje studijoje „Apie žodžių sandūros tikslumą: Juditos Vaičiūnaitės lyrikos vertimai ir vertinimai“, vertimų politiką ir praktiką (ypač sovietmečiu) atskleidžia kaip sankirtą, kurioje buvo derinami kūrinio vertės, nacionalinės kultūros reprezentavimo, autoriaus įsitvirtinimo literatūroje klausimai ir interesai. 


Renginį remia:

Visa galerija
Atgal