gruodžio

MINTIES TILTU IŠ LIETUVOS Į HIMALAJUS

2017 m. gruodžio 9 d., šeštadienį, 15 val. Juozo Grušo memorialinis muziejus kviečia į muzikinę-literatūrinę popietę „Minties tiltu iš Lietuvos į Himalajus“. Dalyvaus dainininkė Aušra Mičulė ir poetė, vertėja Vilija Žalienė.

Ši popietė – Advento renginių ciklo Šviesos sambūris, pakviesiantis keliauti Minties tiltu iš Lietuvos į Himalajus kartu su dainininke Aušra Mičule ir poete Vilija Žaliene. Klausysimės unikalių, Aušros Mičulės harmonizuotų dainų lietuvių ir sanskrito kalbomis. Išgirsime tekstus iš Vilijos Žalienės naujai išverstos Himalajų išminties knygos „Morijos sodo lapai“ ir poetės „Sakmės apie Kelią“. Minties tiltu sujungsime Lietuvą ir Indiją – dvasios seseris, kurių artimą giminystę galėsime pajausti, patirti, išgyventi per Himalajų išminties žodį, subtilią rytų melodiją.
Ekrane matysime M. K. Čiurlionio, N. K. Rericho, K. Šimonio tapybą bei fotografijas iš kelionės po Indiją.

Popietės viešnių kūrybinės biografijos:

AUŠRA MASTEIKAITĖ-MIČULĖ

Kanklininkė, muzikos pedagogė, lietuvių liaudies dainų ir badžanų (sanskrito giesmių) aranžuotoja ir atlikėja, kamerinių ansamblių – kaip ,,Vėjūkas“, ,,Pasagėlė“, ,,Muzikinis vizitas“, Jurbarko muzikos klubo ,,Devynstygis“ įkūrėja, artistė, vadovė. Savo kūrybinę-atlikėjišką veiklą pradėjusi nuo 1988 metų ir tęsianti iki šiol. Kūrusi muzikinius - kultūrinius projektus su aktoriumi Petru Venslovu, lenkų kompozitoriumi ir atlikėju Mečislovu Litvinskiu, lietuvių liaudies dainų atlikėja Veronika Povilioniene, Kauno tautinės muzikos instrumentų įkurėju Povilu Stulga, kompozitoriumi Giedriumi Kuprevičiumi, dailininke - vitražiste Rasa Grybaite, Vilkijos brolių Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus vadovais Arūnu ir Vida Sniečkais, liaudies muzikantais ir kt. Įvairių muzikos festivalių, konkursų renginių dalyvė ir organizatorė – ,,Dainų dainelė“, ,,Tramtatulis“, ,,Zalvynė“, ,,Suklegos“, ,,Duokim garo“, ,,Pasaulio kultūrų festivalis“ (Indija), ,,Lietuvių kultūros dienos“ (Lenkija, JAV, Didžioji Britanija, Vokietija). 2007 m. su grupe ,,Vėjūkas“ išleido kompaktinę plokštelę ,,Žaibai“.

VILIJA ŽALIENĖ

Poetė, vertėja, tapytoja, karpinių meistrė, kanklininkė, skaitovė, poezijos ir muzikos vakarų, švenčių, respublikinių, tarptautinių renginių, dailės parodų organizatorė. Jos projektai buvo pristatyti visuomenei Vilniuje (Vilniaus dailės akademijoje, Vilniaus Čiurlionio namuose, Karaliaus Sedžiongo institute), Kaune (M. K. Čiurlionio muziejuje, Vilniaus universiteto Kauno fakultete (VU KnF), Klaipėdos etnokultūros centre, Tauragės J. Baltrušaitytės bibliotekoje, Šiaulių P. Višinskio bibliotekoje ir kt. Yra išleidusi penkias poezijos knygas: „Ugnies giesmė“, „Būties rasa“, „Begalybės džiaugsmas“ („Radostj Bespredelnosti“), „Seka sakmę Gabija“, „Sakmė apie Kelią“.
Vilijos Žalienės karpinių ir tapybos parodos ne kartą keliavo per Lietuvą. Jos autorines parodas matė Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Marijampolė, Radviliškis, Akmenė, Vilkaviškis, Kybartai, Karaliaučius. Projekto „Minties tiltu į Himalajus“ tikslas – stiprinti kultūrinius ryšius su Indija, priminti kalbinę, kultūrinę, pasaulėžiūrinę giminystę.