Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

MAIRONIUI – 155

2017 m. spalio 27 d., penktadienį, 17 val. kviečiame Maironio namuose paminėti poeto, kunigo Jono Mačiulio-Maironio (1862–1932) 155-ąsias gimimo metines. Renginio metu bus pristatomas Poetui skirtas leidinys „Maironio sodas“, kurį parengė muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.

Poeto eiles skaitys aktorius Petras Venslovas, Maironio mėgtus F. Šopeno kūrinius fortepijonu skambins pianistė Šviesė Čepliauskaitė.

Leidinį „Maironio sodas“ galėsite įsigyti!
Prieš renginį kviečiame aplankyti parodą „Neskelbti eksponatai“, skirtą Poeto gimimo metinėms paminėti. Parodą parengė Seniausios literatūros skyriaus vedėja Regina Mažukėlienė, apipavidalino dailininkė Inga Zamulskienė.

Laukiame Jūsų!
 

Projektą remia:


Iš leidinio anotacijos:
Knygoje „Maironio sodas“ yra atveriamas poeto, dramaturgo, profesoriaus, rektoriaus, prelato Jono Mačiulio-Maironio dar vienas talentas – sodininkavimas. Paveldėjęs žinias ir gebėjimus iš savo tėvo Aleksandro Mačiulio, užauginusio didžiulius sodus, sūnus irgi pamėgo šį prasmingą užsiėmimą. 1909 m. Kauno senamiestyje nusipirkęs rūmus ir prie jų žemės sklypą iki pat Nemuno, užveisė sodą – su vaismedžiais, krūmais, gėlynais, daržais. Maironis daug dirbo – sodino, skiepijo, kasė lysves, nurodydavo, kur kokias gėles sėti, kad jos kuo labiau džiugintų akį. Mokėjo augalus gydyti nuo kenkėjų, turėjo receptų, pats purkšdavo. Po paskaitų Kauno kunigų seminarijoje, Lietuvos universitete, užsivilkęs drobinį paltą, užsidėjęs šiaudinę skrybėlę, išeidavo pasidarbuoti į sodą. Toks buvo poeto pomėgis.
Knygoje yra publikuojamos fotografijos, saugomos Maironio lietuvių literatūros muziejaus fonduose, kuriose poetas įamžintas sode – vienas arba su bičiuliais bei giminėmis. Fotografuotis prie žydinčių obelų ar sunokusių vaisių mėgo labiau nei savo rūmų menėse. Po Maironio mirties jo seserys Pranciška ir Marcelė Mačiulytės pastatė sode paminklą „Kristus“, taip pagerbdamos brolio atminimą, o ir pačios yra įsiamžinusios prie gėlių, altanos ar ant suolelių.
Tekstą apie Maironį sodininką parengė rašytoja, muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Daugiau nei dešimtį metų ji fotografuoja Maironio sodą, kuris yra kaip gyvoji muziejaus ekspozicija. Ši erdvė ypatinga visais metų laikais, nes čia dar lapoja Poeto sodinti medžiai, žydi tos pačios gėlės kaip šeimininko laikais, be to, Maironis daug augalų, radusių vietą sode, apdainavo savo eilėraščiuose.
Knyga „Maironio sodas“ yra skiriama Maironio 155-osioms gimimo metinėms.

Visa galerija
Atgal