Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
25
sausio
2021

LIDIJOS ŠIMKUTĖS KNYGOS SUTIKTUVĖS

Rugsėjo 21 d., trečiadienį, 17 val. kviečiame į Maironio lietuvių literatūros muziejų, kur vyks poetės Lidijos Šimkutės dvikalbės knygos „Baltos vaivorykštės / White Rainbows“ sutiktuvės.

Renginyje kartu su poete dalyvaus literatūrologai dr. Ramutė Dragenytė, dr. Ramūnas Čičelis. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.
Knygą bus galima įsigyti!

Laukiame Jūsų!


Susipažinkite su autore:

Lidija Šimkutė-Pocienė – dvikalbė poetė ir vertėja. Gimė Lietuvoje. Vaikystę praleido pabėgėlių stovyklose Vokietijoje. Į Australiją atvyko 1949 m. Nuo 1964 iki 2001 m. dirbo dietologe keliose Australijos ligoninėse. Mokėsi lietuvių kalbos, gilino literatūros ir tautosakos žinias tiek JAV, tiek Lietuvoje. Išėjusi į pensiją savo gyvenimo metus dalija Lietuvai ir Australijai. Turi du vaikus ir tris anūkus.
Išleisti poezijos rinkiniai: trys lietuvių ir vienas anglų kalba, penki dvikalbiai, keturi vertimai: vokiečių, lenkų, japonų kalbomis.
Poezija publikuota žurnaluose bei antologijose Lietuvoje, Australijoje ir kitur, iš jų: „Turnrow“ Australijos šiuolaikinių poetų antologija (2014), Dabartinė Lietuvių Poezija (Gruzija, 2014), Pasaulio Poezijos antologija (2008, 2010).  
Autorės poezija išversta į 16 kalbų, pati yra vertusi lietuvių poezijos į anglų kalbą ir australų poezijos ir prozos kūrinių bei kitų tautų poezijos į lietuvių kalbą. Jos eilėraščiai panaudoti keliuose modernaus šokio / teatro spektakliuose Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, Australijoje. Lietuvių ir australų kompozitoriai jos kūrybą panaudojo įvairiose kompozicijose, pristatytose Lietuvoje, Lenkijoje, Kaliningrade bei Australijoje (įskaitant Sidnėjaus Operos rūmus, Utzono rečitalių salę).
L. Šimkutė įtraukta į prof. Juozo. A. Krikštopaičio knygą „Iškilių asmenybių gyvenimo tiesa“ (2016) kartu su Dalia ir Povilu Mataičiais, Rimantu Dichavičiumi, Jonu Meku, Jonu Vaitkumi, Romualdu Ozolu, Marija Gimbutiene, Vytautu Kubiliumi, Vladu Vitkausku, Vaclovu Bagdonavičiumi, Vytautu Martinkumi, Gunaru Kakaru ir kitais.  

Visa galerija
Atgal