Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
lapkričio
2020

KNYGŲ KLUBAS (II)

Spalio 3 d., šeštadienį, 13 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į antrąjį Knygų klubo susitikimą. Šį kartą skaitome pirmojo susitikimo metu Jūsų išrinktą Vido Morkūno novelių ciklą „Pakeleivingų stotys“.
„Kartu pietauti atėję, kartu iš valgyklėlės jie ir išėjo. Taip ir liko kartu. Kartu taisydavo namų darbus, kartu droždavo pas išdykusių, aptingusių auklėtinių tėvus, kartu važiuodavo į tobulinimosi kursus, retsykiais – į ekskursijas. Kartu kėlėsi į kitą mokyklą. Kad ir kur eitų, kad ir ką darytų, vis – susiglaudę, susikibę už rankų. Nors pakikendavo mokiniai, pasišaipydavo už nugaros kolegos, jiedviem buvo nė motais. Taip ir liko neperskiriami. Net ir apako galiausiai – po daugelio metų – beveik kartu. Ji – tik vos vos pirmesnė.“
Novelių ciklas, išleistas 2012 m., buvo išrinktas į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką, 2014 m. autoriui buvo įteikta Jurgio Kunčino premija. Apsakymai atrodo lyg autentiškų, įdomių ir keistų nutikimų kolekcija, kurios puslapius kviečiame versti kartu.

Visa galerija
Atgal