Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

KNYGOS SUTIKTUVĖS

2017 m. birželio 8 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į knygos „Tautosakinių ir instrumentologinių ekspedicijų keliais“. Vytauto Didžiojo universiteto folkloro ansamblio LINAGO 1994–2015 m. ekspedicijose užrašyta tradicinė lietuvių instrumentinė ir vokalinė muzika“ sutiktuves.

Dalyvaus ekspedicijų vadovė ir knygos sudarytoja, VDU folkloro ansamblio LINAGO vadovė Laimutė Proškutė, knygos rengėjai Andrius Morkūnas, dr. Gaila Kirdienė, Kristijonas Jakubsonas, ekspedicijas filmavęs Vidmantas Jankauskas. Pasaulio lietuvių centro vadovas, knygos leidėjas Valdas Kubilius. Koncertuos VDU folkloro ansamblis LINAGO (vadovai Andrius Morkūnas, Laimutė Proškutė, Gytis Aučinikas).
Vakarą ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.
Vakaro svečiai: prof. Gražina Kazlauskienė, prof. Alvydas Butkus, dr. Rasa Račiūnaitė, dr. Arūnas Vaicekauskas (VDU); dr. Gaila Kirdienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija); dr. Aušra Žičkienė, dr. Rūta Žarskienė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas); garsaus žemaičių kanklininko Stasio Abromavičiaus anūkė Regina Kisielienė, knygoje publikuojamų kūrinių atlikėjų artimieji.

Knygą (su DVD disku) renginio metu galėsite įsigyti!

 
Laukiame Jūsų!
Apie knygą:

Viena gražiausių, prasmingiausių ir įsimintiniausių Vytauto Didžiojo universiteto folkloro ansamblio LINAGO veiklos formų – 1993 m. pradėtas tautosakos rinkimas pačių rengiamose ekspedicijose. Siekta, anot dar 1926 m. Balio Buračo išsakytos minties, „pasidarbuoti ne taip dėl pelno, kiek dėl žūstančių brangenybių gelbėjimo“. O artėjant LINAGO 25-mečiui, nuspręsta parengti ir išleisti išsamią mūsų užrašytos lietuvių liaudies instrumentinės ir vokalinės muzikos knygą, įprasminančią bei apibendrinančią šią ilgus metus tęsiamą ansamblio veiklą.
Leidinyje publikuojama net 409 įvairiuose Lietuvos etnografiniuose regionuose įrašyti liaudies muzikos kūriniai: 235 garso ir 174 vaizdo įrašai. Beveik pusės jų pateikiamos ir transkripcijos: 146 instrumentinės muzikos (smuiko, kanklių, mandolinos, lūpinės armonikėlės, Peterburgo, Hohner, standartizuotos rusiškos armonikos) kūrinių ir 55 dzūkų varėniškių dainų. Leidinį papildo 40 pateikėjų gyvenimo aprašymai, 126 jų portretinės ir muzikinės veiklos fotografijos.
Tikimės, kad leidinys praturtins jaunųjų folkloro atlikėjų repertuarą, kaip tyrimų šaltinis bus naudingas etnologams bei folkloristams, sudomins ne tik folkloro mėgėjus, bet ir plačiąją visuomenę Lietuvoje ir už jos ribų.
Ir iš tiesų, kaip neprisiminti Česlovo Milošo, rašiusio, kad „...pasaulio nei nustebinsi, nei išgelbėsi. Esame pašaukti darbams, svarbiems tik mūsų kaimelyje, mūsų Katalonijoje, mūsų Velse, mūsų Lietuvoje...“
Visa galerija
Atgal