Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
18
sausio
2021

KNYGOS „SKULPTORIUS BERNARDAS BUČAS“ PRISTATYMAS

Sausio 28 d., šeštadienį, 13 val. S. Nėries memorialiniame muziejuje vyks Saulutės Genovaitės Markauskaitės knygos „Skulptorius Bernardas Bučas“ pristatymas.
Dalyvaus knygos autorė, redaktorius Robertas Keturakis, B. Bučo žmona Ona Bučienė-Obrikat, dukros Rasa Bučaitė-Karaškienė ir Aušra Bučaitė-Dabrišienė, dukterėčia Vitalija Bučaitė-Lukšienė, pirmasis S. Nėries memorialinio muziejaus direktorius Stanislovas Petrauskas, skulptoriai Juozas Šlivinskas ir Sigitas Straigis.
Knygą bus galima įsigyti.
Maloniai kviečiame!


Iš knygos anotacijos:
Bernardas Bučas (1903–1979)... Kas jis? Žymus skulptorius, Salomėjos Nėries vyras... Primirštas... neįvertintas. Neįvardytos jo skulptūros puikuojasi miesto aikštėse, vestibiuliuose, kapinėse...
B. Bučas yra sukūręs ištisą meno šedevrų galeriją. Pagrindiniai kūriniai knygoje pateikti iliustracijomis ir trumpais komentarais. Skulptorius kūrė tik iškilioms asmenybėms bei svarbiems įvykiams pažymėti: tai – karalius Mindaugas, Vytautas Didysis, A. Smetona, Liudvika ir Stanislovas Didžiuliai, Juozas Tumas-Vaižgantas, Gabrielė Petkevičaitė-Bitė ir daugelis kitų.
Iš asmeninių archyvų bei prisiminimų sužinosime, kaip būsimasis skulptorius skynėsi kelią į meno pasaulį... jo pažintis su S. Nėrimi, jų meilė, vestuvės Paryžiuje, karo negandos... Neskelbti asmeniniai laiškai, pokalbiai... Likimo vingiai po S. Nėries mirties... Ir išlikę pėdsakai iki šių dienų...
Ši knyga leis naujai žavėtis skulptoriaus B. Bučo menine kūryba bei susipažinti su jo rūsčia gyvenimo tikrove.

Visa galerija
Atgal