Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
19
sausio
2021

KNYGOS „SKULPTORIUS BERNARDAS BUČAS“ PRISTATYMAS

Gegužės 13 d., penktadienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyks Saulutės Genovaitės Markauskaitės parengtos knygos „Skulptorius Bernardas Bučas“ pristatymas. 
Dalyvaus knygos autorė Saulutė Genovaitė Markauskaitė, redaktorius Robertas Keturakis, doc. dr. Inga Stepukonienė, leidėjas Valdas Kubilius, B. Bučo žmona Ona Bučienė-Obrikat, dukros Aušra Bučaitė-Dabrišienė ir Rasa Bučaitė-Karaškienė.
Muzikinę programą atliks R. Bučaitė-Karaškienė kartu su J. Naujalio muzikos mokyklos mokiniais.
Renginį ves muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.

Knygą bus galima įsigyti!

Maloniai kviečiame!


Bernardas Bučas (1903–1979)... Kas jis? Žymus skulptorius, Salomėjos Nėries vyras... Primirštas... Neįvertintas. Neįvardytos jo skulptūros puikuojasi miesto aikštėse, vestibiuliuose, kapinėse...
B. Bučas yra sukūręs ištisą meno šedevrų galeriją. Pagrindiniai kūriniai knygoje pateikti iliustracijomis ir trumpais komentarais. Skulptorius kūrė tik iškilioms asmenybėms bei svarbiems įvykiams pažymėti: tai – karalius Mindaugas, Vytautas Didysis, A. Smetona, Liudvika ir Stanislovas Didžiuliai, Juozas Tumas-Vaižgantas, Gabrielė Petkevičaitė-Bitė ir daugelis kitų.
Iš asmeninių archyvų bei prisiminimų sužinosime, kaip būsimasis skulptorius skynėsi kelią į meno pasaulį... Jo pažintis su S. Nėrimi, jų meilė, vestuvės Paryžiuje, karo negandos... Neskelbti asmeniniai laiškai, pokalbiai... Likimo vingiai po S. Nėries mirties... Ir išlikę pėdsakai iki šių dienų...
Ši knyga leis naujai žavėtis skulptoriaus B. Bučo menine kūryba bei susipažinti su jo rūsčia gyvenimo tikrove.

Visa galerija
Atgal