Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
20
sausio
2021

KNYGOS „SEKMADIENĮ LENGVA NEŠTI“ SUTIKTUVĖS

Vasario 10 d., penktadienį, 17 val. kviečiame į rašytojos, Jurgio Buitkaus premijos laureatės Onos Jautakės knygos „Sekmadienį lengva nešti“ sutiktuves.

Vakaro dalyviai: knygos autorė O. Jautakė, leidėjas ir knygos redaktorius Viktoras Rudžianskas, rašytoja Aldona Ruseckaitė, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, muziejininkas Edmundas Kazlauskas, savo kūrybos dainas atliks bardas Romualdas Miškinis.

Laukiame Jūsų!

Renginį remia:
 


Ketvirtoji Onos Jautakės eilėraščių knyga. Joje, kaip ir ankstesnėse („Debesis virš akivarų“ (2003), „Žemaitiški sodai“ (2005), „Nojaus varna“ (2007), ryškus panteistinis autorės požiūris į aplinką, išryškinamas šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdo ir jo prigimtinių esmių konfliktas. Autorė retrospektyviai fiksuoja iš pirmo žvilgsnio nereikšmingą bei dinamiško gyvenimo žmogui nepastebimą vyksmą gamtoje ir vidiniame pasaulyje. Eilėraščius į visumą sieja tas pats kontempliuojantis subjektas, moteriškas žvilgsnis, intuicija. Egzistenciniai apmąstymai, įvilkti į poetinį žodžių modelį, sušvelnina būties trapumo ir laiko erozijos pajautas. Piešiamas mitopoetinis pasaulėvaizdis, tėvų ir protėvių dvasios nešiojimas kaip tapatumo šaltinis. Šiam piešiniui malonaus jaukumo suteikia archajiški ir žemaičių tarmės žodžiai, natūraliai įaugę į eilėraščius.
 
Visa galerija
Atgal