Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
19
sausio
2021

KNYGOS „DALIA“ SUTIKTUVĖS

2017 m. balandžio 21 d., penktadienį, 17 val. Maironio namuose kviečiame į Dalios Kotrynos Baliutavičienės knygos „Dalia. Dalios Grinkevičiūtės gyvenimas“ („Naujasis lankas“, 2017 m.) pristatymą. Renginys skirtas tremtinės, gydytojos, disidentės, rašytojos Dalios Grinkevičiūtės (1927–1987) 90-mečiui.

Kartu su knygos autore dalyvaus poetas Robertas Keturakis, aktorė Olita Dautartaitė, dainuos VDU Muzikos akademijos profesorės Sabinos Martinaitytės ir doc. Audronės Eitmanavičiūtės 3 bakalauro kurso studentės, tarptautinių konkursų laureatės Monika Pleškytė ir Gabrielė Kuzmickaitė. Pianistė doc. Audronė Eitmanavičiūtė. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

 Laukiame Jūsų!


Iš knygos pratarmės:
Dalia Grinkevičiūtė užima ypatingą vietą Lietuvos memuarinėje literatūroje ir tremties istorijoje. Jos atsiminimuose prabyla Lietuvos istorijos puslapiai, kurių negalime ir neturime užmiršti. <...> Nors apie Dalią Grinkevičiūtę daug kalbėta ir rašyta, ji vadinama „tremties klasike“, tačiau iki šiol nebuvo išsamaus jos gyvenimo aprašymo. Ši nedidelė knyga – tai mėginimas papasakoti apie Dalios gyvenimą tai, kas liko giminių atmintyje, ko galbūt tyrinėtojai kitur nerastų. Daug kur naudotasi ir jos pačios atsiminimuose aprašytais biografiniais faktais ir samprotavimais bei gana gausia literatūra apie ją. <...>
 

Ištrauka iš Leonardo Gutausko poemos D. Grinkevičiūtei:
Žinojau, jog būsiu ištirta
Kaip tiria sidabrą, būsiu
Varoma per ugnį, kaip plaukas
Būsiu laikoma virš liepsnos
Laukiant, kada išnyksiu, bet aš
Tik giliau į save susigūžiau,
Pasislėpiau savyje – nesurandama,
Nepasiekiama, laisvesnė už laisvę

Visa galerija
Atgal