Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
25
sausio
2021

KNYGOS „AŠ MĖLYNA JAUNA PUŠIS...“ SUTIKTUVĖS

Lapkričio 18 d., trečiadienį, 17  val. – knygos „aš mėlyna jauna pušis... Vaidoto Spudo dienoraščiai, laiškai, eilės, prisiminimai apie jį“ pristatymas. Dalyvaus literatūros kritikas, prof. Kęstutis Nastopka, knygos sudarytojas Julius Jasaitis, aktorė Gražina Urbonaitė, poeto našlė Adelė Nikontienė, leidyklos ANDRENA vadovė Nijolė Petrošienė.


Dvidešimt šešeri gyvenimo metai poetui – tai labai mažai. Vaidoto Spudo kūryboje ypač skaudžiai jaučiame tą lemtingą slenkstį, už kurio liko talentingas kūrėjas.
Knygoje „aš mėlyna jauna pušis... Vaidoto Spudo dienoraščiai, laiškai, eilės ir prisiminimai apie jį“ skaitytojai galės prisiliesti prie šviesios ir ryškios poeto Vaidoto Spudo asmenybės, jo poezijos ištakų ir ieškojimų.
Leidinyje pirmą kartą išspausdintas nesutrumpintas ir neredaguotas V. Spudo dienoraštis (1954–1957), poeto laiškai žmonai Adai ir bičiuliams bei artimųjų ir draugų laiškai jam. Dauguma laiškų niekur neskelbti. Pateikiame ir visiškai naujų atsiminimų pluoštelį.
Eilėraščiai ir laiškai sudėti chronologine tvarka. Tie eilėraščiai, kurių parašymo laikas nėra žinomas, sudėti knygos pabaigoje. 

Poetas Vaidotas Spudas gimė 1935 m. balandžio 27 d. Kaune, mokytojo šeimoje. Mokėsi Kupiškio, Pasvalio, Biržų vidurinėse mokyklose. Studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute. Mokytojavo Medeikiuose (Biržų raj.) ir Linkuvoje. Nepagydoma liga nutraukė poeto gyvenimą 1961 m. lapkričio 1 d.

Visa galerija
Atgal