Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
28
sausio
2021

KNYGELIŲ IŠ SERIJOS „MEŠKIŲ ISTORIJOS“ SUTIKTUVĖS

Kovo 21 d., šeštadienį, 12 val. Vaikų literatūros muziejuje vyks knygelių 4–9 metų vaikams „Meškių istorijos. Lubinų labirintas“ ir „Meškių istorijos. Medaus mainai“ sutiktuvės. Dalyvaus autorės Evelina Daciūtė, Rasa Kaper, leidyklos „Tikra knyga“ atstovai. Renginyje pamatysite puikią meškinų kolekciją, paskatinusią užrašyti jų istorijas. 

Maloniai laukiame!


Pasodini sėklą – užauga medis. Iš kelių namų – miestas. Iš kūdikio – žmogus. Iš mažų, pradžioje nedrąsių svajonių – dideli darbai. Ir kartais žmonės, gyvenę visai netoli vienas nuo kito, tame pačiame mieste, susitinka tada, kai juos skiria tūkstančiai kilometrų. Taip nutiko ir knygos „Meškių istorijos. Lubinų labirintų“ kūrėjoms Evelinai Daciūtei ir Rasai Kaper. Susipažinusios beveik prieš dešimtmetį darželyje, į  kurį vedė savo vaikus, vėl susitiko, kai jas skyrė jūros ir vandenynai. R. Kaper gyveno, siuvo meškiukus ir juos piešė Olandijoje,  E. Daciūtė svajojo apie istorijų pasakojimą Kinijoje. Pavasarį pradėtos kurti istorijos sugulė į knygą.
„Meškių istorijos. Lubinų labirintas“ autorės sako norinčios pasidalinti su vaikais pasakojimais apie svarbius dalykus, tačiau įkyriai nemoralizuojant. „Vaikams tereikia papasakoti, išvadas jie pasidaro ir patys. Kartais jos būna net labai netikėtos. Be to, vaikai yra iš prigimties smalsūs ir žingeidūs, tad jei norės pasigilinti, pasiaiškinti, taip ir padarys“, - mano naujos knygos kūrėjos, kurių vaikai ir buvo pirmieji istorijų klausytojai bei žiūrovai. 
Knygos veikėjams meškiams nutinka tokių dalykų, su kokiais susiduria ir vaikai: jie išgyvena baimę, sužino, kaip ją įveikti, klysta, taiso savo klaidas, mokosi dalintis, draugauti, patys ar padedami kitų sprendžia iškilusius klausimus. Knygoje atiduota ir savotiška duoklė šalims, kuriose gyvena naujosios knygos autorės: viena istorijų yra olandų pasakos, kita – kinų pasakojimo motyvais. Viso knygoje yra šešios istorijos, kurios skirtos 4–9 metų vaikams.

***

Pasakų, istorijų pasaulis užburia ir įtraukia. Taip atsitinka ne tik klausytojams bei skaitytojams, bet ir jų kūrėjams. Rašytoja Evelina Daciūtė ir iliustruotoja Rasa Kaper 16-ajai tarptautinei Vilniaus knygų mugei paruošė antrąją knygą „Meškių istorijos. Medaus mainai“.
Naujoje „Meškių istorijų“ knygoje  yra penki pasakojimai, skirti 4-9 metų vaikams. Juose ir toliau kalbama apie vaikams svarbius dalykus. Vienam istorijų veikėjui gimsta brolis ir jo gyvenimas visiškai pasikeičia. Kita meškė pasiima tai, ko taip troško, bet kas jai nepriklauso, o dosnus veikėjas yra apdovanojamas už savo gerą širdį. Dėl vieno herojaus noro pasirodyti prieš draugus pavojuje atsiduria draugystė, o štai kitoje istorijoje tas pats meškis kartu su mažaisiais draugais parodo senam bei išmintingam Didžiosios girios gyventojui, kas yra tikra draugystė.
Pirmoji E.Daciūtės ir R.Kaper knyga „Meškių istorijos. Lubinų labirintas“ pasirodė 2014 m. Abi knygas išleido leidybos namai „Tikra knyga“, skaitytojams pristatantys originalias Lietuvos autorių knygas. Didžiausią dėmesį leidybos namai skiria vaikiškoms knygoms, kuriose mažiesiems pasakojamos smagios ir pamokančios istorijos, įtraukiančios juos į nuostabų nuotykių pasaulį.

Visa galerija
Atgal