Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
08
balandžio
2020

K. DONELAIČIUI SKIRTOS PARODOS ATIDARYMAS

2014 m. sausio 14 d., antradienį, 17 val.  Maironio lietuvių literatūros muziejuje – pirmasis renginys iš ciklo, skirto K. Donelaičio 300 metų jubiliejui: parodos atidarymas!

Programoje:
Parodos „Kristijonui Donelaičiui – 300“ atidarymas. Pristatys parodos autorė Seniausios literatūros skyriaus vedėja Audronė Gedutienė (apipavidalino dailininkė Inga Zamulskienė).
Antroji vakaro dalis, literatūrinė-muzikinė programa, vyks Maironio Didžiojoje svetainėje. Fragmentus iš Maironio paskaitos apie K. Donelaitį, kurios tekstas plačiajai visuomenei yra mažai žinomas, skaitys aktorė Daiva Škelevaitė. Paskaita skaityta 1923 m. rudens ir 1924 m. pavasario semestre Lietuvos universiteto Teologijos – filosofijos fakultete, kuriame šalia teologinių disciplinų poetas skaitė ir lietuvių literatūros kursą Donelaitis ir XIX a. pirmos pusės lietuvių poetai. Maironis rašė: „Aš nemanau atkartoti jo biografiją; aš tik norėčiau pasidalinti tais jausmais, kuriuos many sužadino Donelaičio vardas ir jo raštai. [...] jisai paliko idilę poemą „Keturi metai“ ir už ją sau nusipelnė nevystantį garbės vainiką; dėl tos poemos jo vardas bus amžiais minimas, iki lietuvių tauta bus gyva.“ Taip pat išgirsime aktoriaus Aleksandro Rubinovo skaitomas ištraukas iš poemos „Metai“. Šis kūrinys 1977 m. UNESCO nutarimu yra įtrauktas į Europos literatūros šedevrų sąrašą ir turi ypatingą nacionalinę vertę. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė. Kanklėmis gros ir Mažosios Lietuvos dainas atliks Andrius Morkūnas.

Maloniai kviečiame!

Visa galerija
Atgal