Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
12
rugpjūčio
2020

JUOZO GRUŠO GIMTADIENIS

Gruodžio 1 d., šeštadienį, 15 val. Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys Juozo Grušo memorialinis muziejus (Kalniečių g. 93, Kaunas) kviečia į literatūrinę-muzikinę popietę „Stebiuosi jūsų kūrybine disciplina ir emocijų galia...“, skirtą rašytojo 117-ajam gimtadieniui.
 
J. Grušo gimtadienio minėjime dalyvaus VDU Lietuvių literatūros katedros docentė, dr. Aurelija Mykolaitytė. Lektorė savo pranešime apžvelgs rašytojo kūrybą, provokuodama popietės dalyvius klausimu, kuo dabar galėtų būti įdomus J. Grušas? Kauno kamerinio teatro aktorius Vytautas Gasiliūnas skaitys rašytojo kūrybos fragmentus. Muzikuos Kauno sakralinės muzikos mokyklos fortepijono mokytoja Ieva Žemaitytė, mokinės Ieva Katinaitė ir Luknė Aleknaitė.

Renginio metu bus pristatyta paroda „Juozui Grušui – 117“.

 

Laukiame Jūsų.„Stebiuosi jūsų kūrybine disciplina ir emocijų galia. Jaučiu, kad į šį klasikinį dramos jambą sudėjote daug asmeninių pastarojo meto pergyvenimų ir kartu pakilote iki naujų ir plačių meninių apibendrinimų. „Švitrigailoje" tvyro begalinis skausmas. Tai ne mažytė pagieža ar kartėlis, o didelis Tėvynės skausmas, istorinio likimo ir epochos skausmas. Šiuose jambo kirčiuose girdi, kaip rauda desperatiškai apvilta ir gyvenimo išniekinta žmogaus širdis, tragiškai ilgėdamasi gėrio ir grožio," – 1973 m. rašė literatūros kritikas Jonas Lankutis, perskaitęs J. Grušo „Švitrigailos“ rankraštį. Ar mums svarbus šiandien, anot literatūrologo, „tylaus, kuklaus, paprasto, visiems prieinamo, niekuo ypatingai neblizgančio ir tartum kiek nuošaly nuo visokio triukšmo stovinčio" žmogaus atminimas?

Visa galerija
Atgal