Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

J. NOAK „RAUDONOS PELYTĖS“ PRISTATYMAS

Kovo 2 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į rašytojos Juttos Noak romano „Raudonos pelytės“ pristatymą.

Kartu su knygos autore dalyvaus ir romaną pristatys prof. dr. Dalia Kuizinienė, taip pat dalyvaus Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, leidėjas Valdas Kubilius, pianistas Darius Kudirka. Vakarą ves rašytoja Aldona Ruseckaitė.

 Laukiame Jūsų!

Renginį remia:
 


Iš knygos anotacijos:
 

Vokiečių kilmės rašytoja Jutta Noak augo dviejų kultūrų – lietuvių ir vokiečių – apsuptyje ir sukaupė išskirtinę gyvenimo patirtį. Romanas „Raudonos pelytės“ pasakoja klajoklišką vienos šeimos istoriją, nusidriekusią per porą šimtmečių. Rašytoja atveria lietuvių literatūroje dar netyrinėtą temą: Lietuvos vokiečių likimai bei Antrojo pasaulinio karo padariniai žmonėms, atsidūrusiems svetimose valstybėse, jų pastangos išgyventi, pritapti, susivokti savyje, atgauti vidinę pusiausvyrą. Lietuvoje gimęs Emilis gyvenimą Vokietijoje sieja su šeimos lemtimi – tremtimi ir nuolatiniu bėgimu, kurios jam primena F. Nietzsche‘s amžinojo sugrįžimo mitą.
Atsitiktinai sutikta Matilda su panašia ir skausminga patirtimi jam padeda kitaip pažvelgti į savo šeimos istoriją, svarstyti, ar jų susitikimas – atsitiktinumas, ar būtinumas. Romane su didele įtaiga atskleistas Emilio kurčiojo dėdelio pasaulis ir sukrečiantis vilko vaiko Horsto likimas.

 
Visa galerija
Atgal