Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
08
balandžio
2020

J. BALTUŠIO DIENORAŠČIŲ KNYGOS PRISTATYMAS

2019 m. gegužės 3 dieną, penktadienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyks renginys, skirtas Juozo Baltušio 110-osioms gimimo metinėms ir J. Baltušio knygos „Vietoj dienoraščio. I tomas. 1970–1975“ pristatymas. Renginyje dalyvaus literatūros kritikas Petras Bražėnas, rašytojo duktė Rita Baltušytė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Česlovas Juršėnas. Renginio vedėjas – istorikas Aurimas Švedas.
Renginio metu knygą bus galima įsigyti.


Maloniai kviečiame dalyvauti!Juozo Baltušio literatūrinis palikimas turėjo ir turi neginčijamą vertę – rašytojas buvo ir skaitytojų labai mėgstamas, ir tuometinės valdžios peikiamas, tačiau kūrėjo visuomeninė veikla, ypač Atgimimo metais išsakytos mintys, vertinamos nevienareikšmiškai. Net pasaulyje pripažinto romano „Sakmė apie Juzą" reikšmė Lietuvoje dažnai apmenksta aptariant rašytojo politines preferencijas ir laikyseną sovietmečiu, ypač Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse.
Praėjus 25-iems metams po J. Baltušio mirties, pagal jo paties testamentu pareikštą valią, radosi galimybė susipažinti su rašytojo archyvu. Paaiškėjo, kad kūrėjas nuo 1970 m. beveik be pertraukos iki pat mirties 1991-aisiais rašė dienoraštį. Šie, kone kasdieniai, įrašai leidžia ne tik rekonstruoti paties Juozo Baltušio, kaip kūrėjo, ambicijas, suvokti jo tekstų genezę, bet ir atskleidžia unikalią asmenybės dramą.

Visa galerija
Atgal