Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
19
sausio
2021

„ĮSIKLAUSYMAI“ IR „TANGO“

Kovo 6 d., ketvirtadienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į rašytojo Vidmanto Kiaušo-Elmiškio knygos „Įsiklausymai“ sutiktuves ir vieno iš knygos personažų Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų parodos „Tango“ atidarymą.
„Įsiklausymai“ – tai 32 rašytojo pokalbiai su žinomais menininkais, pelniusiais Nacionalinę kultūros ir meno premiją, su plunksnos sesėmis ir broliais, taigi su kultūros pasaulio asmenybėmis, keliančiomis susidomėjimą. Kalbintojas Vidmantas Kiaušas, žinomas kaip poetas Vidmantas Elmiškis, išsiskiria pastangomis įsiklausyti į kalbinamo menininko pasaulėvokos individualiąją esmę. Pasibeldžiu į studijos, darbo kabineto ar buto duris, užeinu, susipažįstame, įjungiu diktofoną, kalbamės. Per aštuoniolika metų sukaupiau nemažą pokalbių archyvą, užrašiau dešimčių kūrėjų mintis apie meną ir gyvenimą, apie atradimų džiaugsmą ir klystkelių dulkių kartėlį. Labai nelengva atrinkti, sutalpinti knygoje nemažą spalvingų asmenybių būrį, dėkui leidėjams, kurie pasufleravo – tebūnie Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai ir rašytojai. Man, literatui ir kultūros žurnalistui, pasiūlymas patiko; atsirado vardyno margumas, o atsisakius skirstymo pagal žanrus, pasirinkus alfabeto eiliškumą, pasigirdo kalendorių šlamėjimas bei laikrodžio tiksėjimas. Iki šypsenos Amžinybės soduose... Vidmantas Kiaušas.
Renginyje dalyvaus knygos ir parodos autoriai, Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiasis redaktorius, rašytojas  Valentinas Sventickas, rašytojai Daiva Čepauskaitė, Jurgis Gimberis, Donaldas Kajokas, Rimantas Marčėnas, pianistė Šviesė Čepliauskaitė. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Visa galerija
Atgal