Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
12
rugpjūčio
2020

FLUXIŠKIAUSIO KOSTIUMO DIRBTUVĖS

„Fluxus“ festivalis tęsia prieš metus pradėtą tradiciją kartu užkopti į Kauno Parodos kalną netikėtu „Fluxus“ stiliumi. Vidurnaktį pradėjus žygį „Fluxus“ pradininko Jurgio Mačiūno aikštėje, Ąžuolyne visus įsiurbs dalis Kauno mitinio žvėries ir išspjaus į (ne)tikėtą ir (ne)paprastą meninį veiksmą.
Naktį iš rugsėjo 6-osios į 7-ąją nuo 24 val. bus kopiama į Parodos kalną „Fluxus“ stiliumi. Tai yra – kuo keistesniu būdu: atbulomis ar ant rankų, nešant dėdę ar auksinę žuvelę, su riedučiais ar su banglente ir t.t. Įmanoma viskas, ką leidžia dalyvių fantazija.

Todėl Vaikų literatūros muziejaus edukatorės siūlo jums tinkamai pasiruošti tokiam išskirtiniam vakarui. 2019 m. rugsėjo 6 d., penktadienį, atvykite į „Pelėdų kalną“ ( A. Mackevičiaus g. 27) ir dalyvaukite „MENŲ PIKNIKE“. 16–19 val. vyks kūrybinės dirbtuvės, kuriose padėsime Jums sukurti patį fluxiškiausią kostiumą.
Vaikų literatūros muziejuje pasakos atgyja kasdien – skaitomos, vaidinamos, žaidžiamos. Labiausiai tam tinka teatras. O kaip teatras be kostiumo? Kostiumo kūrimas – tai be galo maloni veikla, kuriai tereikia fantazijos ir šiek tiek medžiagų. Rašytojai tekstuose žodžiais nupiešia veikėjų literatūrinius portretus, dailininkai sukuria iliustracijas, o mes tas knygas skaitydami viską įsivaizduojame savaip.

Vaikų literatūros muziejaus edukatorės paruoš devynių veikėjų – saulės sistemos planetų valdovų – tekstinius portretus iš populiarios V. V. Landsbergio knygos „Arklys Dominykas keliauja po žvaigždes“. „Fluxus“ festivalio dalyviai, garsiai perskaitę ištrauką, pasikuitę įvairių atraižų ir kitokių fluxus priemonių skrynioje, sukurs ir pristatys jo kostiumą. O vėliau jau galės kopti į kalną...

Pateikiame trumpą veikėjų aprašymą tiems, kurie norės iš anksto pasirinkti valdovą ir atsinešti priemonių kuo įspūdingesniam jo kostiumo sukūrimui.
MĖNULIS. LUNA – geltonakė, su kepure, užmaukšlinta ant galvos.
VENERA. AUŠRINĖ – raudonakė, pavasario ir žaliuojančių sodų karalienė. Rausvomis garbanomis iki žemės. Pasipuošusi žvaigždžių karoliais ir kosminio rūko prijuostėle.
MERKURIJUS – barzdotas seneliukas su lyra rankoje ir plunksnuotais šokio bateliais.
MARSAS – nuogas raumeningas galiūnas su kario šalmu.
JUPITERIS – rudabarzdis medžiotojas odiniu švarku, per petį persimetęs lanką su strėlėmis.
SATURNAS – krokodilas, keltininkas per Užmaršties upę į Mirusiųjų karalystę, miega dumble.
URANAS – akiniuotas mokslininkas, ant galvos kepurėlė su antenomis ir sistema su spalvotais laidais laideliais, veidrodiniu ekranu, robotais, cypsinčiais mygtukais.
NEPTŪNAS – pasaulio vandenų kunigaikštis, žila garbanota galva, primenančia baltomis samanomis apaugusią vandenyno salą, pavandenijusiomis akimis, su auksiniu žeberklu.
PLUTONAS – storulis turtų ir brangakmenių kunigaikštis, su iš burnos kylančiais karštų garų debesėliais. Deimantų kepėjas: didelis samtis, keptuvė, stora receptų knyga, kaip kepti brangakmenius.   

Visa galerija
Atgal