Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
12
rugpjūčio
2020

„FLORESTANO NIEKUČIAI“

Balandžio 19 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į Irnos Labokės naujos knygos „Florestano niekučiai“ („Kauko laiptai“, 2018 m.) sutiktuves!
Kartu su knygos autore dalyvaus leidėjas ir redaktorius Viktoras Rudžianskas, knygos dizainerė Inesa Dūdėnaitė, fotografas Remis Ščerbauskas; fleitininkė Monika Ryškutė.
Renginį ves muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.
 
Knygą bus galima įsigyti!

Laukiame Jūsų!


Irnos Labokės noveletės „Florestano niekučiai“, regis, kuriamos tuo pačiu principu, kuriuo pagrindinis personažas Florestanas kuria savo niekučius. Ko gero, ir dėl panašių priežasčių. Tarp Florestano niekučių ir autorės kuriamų „niekučių“ įmanoma surasti dar keletą panašumų: jie nėra stulbinantys, bet pakankamai išradingi, jaukūs, stilingi. Noveletėse besimezgančios konfliktinės moters ir vyro situacijos, pavartojant skoningą ironiją ar žaismingą autoironiją, baigiasi elegantiška taikos sutartimi, tarsi primenančia, kad be niekučių gyventi būtų ir liūdniau, ir nuobodžiau.
 
…Vakare, visai vėlai, įslinkau į Florestano kambarį. Jis sėdėjo prie tų savo klapsinčių lempelių. Iki paryčių klausinėjau apie kiekvienos lempelės ir vielytės paskirtį. Nesvarbu, kad nieko nesupratau, bet…
Tokios magiškos nakties mudu dar nebuvo patyrę…
 
– Tai ne psichikos sutrikimas! – pasakiau vos įžengusi į gydytojos kabinetą. – ir ne kūno, – skubiai pridūriau.
– O kas? – pirmą kartą nuo stalo akis pakėlė gydytoja.
Jos antakiai buvo panašūs į dvi išlenktas kopūstines kirmėles…
 
…jie nežino kai kurių dalykų. O aš žinau, ir tiek. Žinau, pavyzdžiui, kad Florestanas turi vištą. Slaptai nuo viso pasaulio turi vištą, apie kurią manosi žinąs tik jis ir višta. Bet žinau ir aš. Iš savo pusrutulių…

Visa galerija
Atgal