spalio

EKSKURSIJA PO MYKOLO SLEŽEVIČIAUS NAMUS

Spalio 31 d., šeštadienį, 14 val. Vaikų literatūros muziejus (K. Donelaičio g. 13) kviečia į ekskursiją „Mykolo Sleževičiaus namas – Kauno modernizmo architektūros pavyzdys“. Muziejus įsikūręs name, kurį 1931 m. pasistatė  Mykolas Sleževičius (1882–1939) – Nepriklausomos Lietuvos kūrėjas, valstiečių liaudininkų partijos lyderis, advokatų tarybos pirmininkas, triskart vadovavęs ministrų kabinetui, ėjęs užsienio reikalų ministro pareigas. Pasitraukęs iš aktyvios politinės veiklos, M. Sleževičius vertėsi advokato praktika, namuose turėjo įsirengęs kabinetą. Jo žmona Domicelė, visų vadinta Doma, buvo dantų gydytoja, taip pat turėjusi darbo vietą namų rūsyje. Du nedidelius rūsio kambarėlius Sleževičiai nuomojo studentams. Jų nuomininkais yra buvę literatūrologas Julius Būtėnas, poetas Antanas Venclova, rašytojas Petras Cvirka.
Ekskursijos metu išvaikščiosite namą nuo rūsių iki palėpės, pasigėrėsite išlikusiomis autentiškomis interjero detalėmis: dolomitiniu židiniu, ąžuoliniais sraigtiniais  laiptais, stacionariomis sieninėmis spintomis gyvenamuosiuose kambariuose ir virtuvės patalpoje. Unikali interjero detalė – liftas, neaptikta kituose Kauno privačiuose namuose. Daiktų ir maisto lifto šachta, esanti šalia virtuvės, krovinius keldavo iki pat palėpės, kurioje buvo įrengta skalbykla.
Visa namo vidaus įranga patvirtina ypatingą Sleževičių ir architekto L. Rito dėmesį patogumui ir reprezentuoja visame pasaulyje atpažįstamus modernybės ženklus – higieniškumą, atvirumą, šviesą.

Ekskursijos – nemokamos! Jums tereikės įsigyti muziejaus lankytojo bilietą! Kaina – 3 EUR (su nuolaida – 1,5 EUR).

Registracija telefonu: 8 37 206488.

Ateidami nepamirškite apsauginės veido kaukės, laikykitės saugaus atstumo ir higienos reikalavimų.

Laukiame Jūsų!