Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

„DVASIA KO IEŠKO, KAS ATSPĖS...“

Neužmigdys naktis žvaigždės, 
Nenuramins širdis troškimų;
Dvasia ko ieško, kas atspės, 
Kai skęsta ji tarp atminimų!

Tokiais žodžiais anuomet eilėraštyje „Užmigo  žemė“ į skaitytoją prabilo Maironis. Nūdien gegužės 16 d., šeštadienį, 16 val. Maironio muziejaus kolektyvas kviečia Tarptautinę muziejų naktį paminėti kartu, atvykti į Rotušės a. 13, kartu su Maironio seserimis Marcele ir Kotryna  pakeliauti brolio pėdsakais po Kauno senamiestį ir įminti paslaptį, kodėl tą vakarą negalėjo užmigti Maironis?

Programoje „Kartą vakare su Maironiu...“:
Maironio muziejaus lankymas, Kauno kunigų seminarija (Maironis joje rektoriavo daugiau nei 20 metų), šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika (Maironio kapas), Kauno Rotušės aikštė, Vytautinė bažnyčia ir J. Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus.
Ekskursijos metu kiekviename žingsnyje laukia užuominos, padėsiančios išsiaiškinti rūpimą paslaptį...
Antroji renginio dalis – Maironio muziejaus kiemelyje.

Programoje „Paslaptingasis vakaro sodas“:
Vakaro metu svečius pasitiks namų šeimininkė, rašytoja Aldona Ruseckaitė, Maironio eiles skaitys aktorė Laima Rupšytė ir koncertuos aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Mindaugas Ancevičius  su draugais.

Visi kartu galėsime pažaisti žaidimų, padeklamuoti, padainuoti. Maironio mylimame sode lauks vaišių stalas su poeto mėgtais valgiais. Siūlysime pasivaišinti po intensyvios kelionės ir patirtų įspūdžių, padėsime įminti vakaro detektyvą. Pavasariškame sode ir rūmų rūsiuose kiekvienas ras įdomią veiklą: bičiuliai galės prisėsti vinto partijai, šeimos su mažyliais – įsijausti į baladės „Jūratė ir Kastytis“ personažus, drąsiausieji lankytojai turės galimybę aplankyti gotikinius rūsius, atpažinti rašytojus, įamžintus pomirtinėse kaukėse.

Renginiai nemokami!

Visa galerija
Atgal