Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
08
balandžio
2020

DEDIKACIJA SIGITUI GEDAI IR MAIRONIUI

   Gruodžio 17 d., pirmadienį, 17 val. kviečiame į Kalėdinį poezijos ir muzikos vakarą „Šimtmečio dialogas. Dedikacija Sigitui Gedai ir Maironiui“. Programa skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį bei poeto S. Gedos 75-metį. Poetą prisimins ir jo kūrybą skaitys aktorė, režisierė V. Kochanskytė. Klarnetininkas Valdas Andriuškevičius specialiai šiai programai parengė šiuolaikinio lietuvių kompozitoriaus V. Bagdono kūrinius, interpretuojančius S. Gedos kūrybos temas.
 

Laukiame Jūsų.   Poeto S. Gedos  kūrinys – devyni sonetai ir epitafija „Maironio mirtis“ tapo postūmiu sukurti šią programą. S. Geda apie Maironį yra rašęs: „Šioje kiekvienam žmogui laiko apibrėžtoje dramoje jis dar spėjo suprojektuoti idealų tėvynės Lietuvos, jos žmonių, gamtovaizdžių, istorinių žygių paveikslą. Jis davė mums tikruosius mūsų formatus, per jį esame tokie, kokie esame, žinodami, nujausdami, kokie galime būti. Tai užuovėja amžiaus gale, o būsimiesiems laikams – mūsų visavertiškumo garantas. <...> Šalia Maironio galime pasimatuoti savo moralinį ūgį.“
   „S. Gedos tekstuose yra metafizinio realizmo bruožų, todėl jie sukuria magiško užkalbėjimo įspūdį. Jo vitališkasis žmogus tarytum pratęsia Dievo darbą nepailstančiu žodžiu, kuris keičia mūsų vidaus pasaulį – atveria, praplečia, turtina jį. Tai valios gyventi apraiška lietuvių literatūroje.
Programoje per Maironio ir S. Gedos kūrybą ieškosime su klausytojais atsakymų į esminius nūdienos klausimus: kas yra Tėvynės meilė, pareiga gimtajam kraštui ir atsakomybė už jos ateitį.“ – vakaro idėją pristato aktorė V. Kochanskytė.

Visa galerija
Atgal