Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
05
liepos
2020

„DEBESŲ SALA ŽALIAKALNYJE“

2018 m. vasario 23 d., penktadienį, 17 val. Juozo Grušo memorialinis muziejus kviečia į literatūrinės-muzikinės kompozicijos „Debesų sala Žaliakalnyje“ pristatymą. Kompozicijos kūrėjas ir atlikėjas – poetas, bardas Edmundas Janušaitis.
 

Laukiame!


 

Edmundas Janušaitis – rašytojas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 1994 m., poetas, bardas, 17 knygų (poezijos rinktinių ir romanų) ir 7 kompaktinių plokštelių autorius, tekstų ir muzikos kūrėjas bei atlikėjas. Nuo 2007 m. – kasmetinio „Bardų žygio per Lietuvą“ organizatorius ir bardų himno „Ateina žmonės“ autorius.
Šį kartą muziejaus bičiulis, žaliakalnietis, taigi – kaimynas, ketina savo gerbėjams pristatyti originalią programą „Debesų sala Žaliakalnyje“, kurioje išgirsime jo skaitomus eilėraščius, bus dalijamasi autentiškais ir visiems susirinkusiems laikinosios sostinės ir Žaliakalnio gyventojams (be jokios abejonės!) reikšmingais  pastebėjimais, Prisikėlimo parapijos naujienomis ir geriausiomis žiniomis iš visos Lietuvos. Prisiminsime rašytojo prozos ir sapniškos kūrybos fragmentus, skambės žinomos, jau pamėgtos ir dar negirdėtos Edmundo dainos.
Kviečiame visus, dvasingumo išsiilgusius, taip pat panašios patirties turėtojus ir vėjavaikius. Patikėkite – pasinėrę į poezijos ir muzikos bangas, tapsime lengvi, artimi ir tikri...


Rimsta vėjas
vėl į kambarį
liesas
įsirita lapo skeletas
mes be durų
darbščių
kaip be žalvario
rankenų stygiaus
vieni
nesvarbu
kur link lekia
suplėšytos nuotaikos
basos skiautelės
pagaliau
mes lengvi
artimi
ir tikri


Edmundas Janušaitis

Kai kinta gyvenimai, kai nuotaikos keičiasi. I.

Visa galerija
Atgal