Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

„AZURITIJOS KARDINOLAI“ PRISTATYMAS

2017 m. gegužės 9 d., antradienį, 17 val. kviečiame į Jurgos Žąsinaitės knygos „Azuritijos kardinolai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017 m.) pristatymą.

Kartu su knygos autore dalyvaus VDU Lituanistikos katedros profesorė Dalia Kuizinienė ir rašytojas Gasparas Aleksa. Vakarą ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Knygą galėsite įsigyti!
 

Laukiame Jūsų!
 

Renginį remia: 


 Apie autorę ir knygą:

Jurga Žąsinaitė – rašytoja, humanitarinių mokslų daktarė, senosios lietuvių literatūros tyrinėtoja. Autorės literatūrologiniai ir grožiniai tekstai publikuojami įvairiuose mokslo ir kultūros leidiniuose. J. Žąsinaitė debiutavo 2008 m. apysaka „Akmeniniai Avondalio namai“. Naujausias autorės romanas „Azuritijos kardinolai“ pasakoja apie vienišos, savo tapatumo ieškančios moters patirtis, bevietiškumą, fizinę ir dvasinę motinystę, priverstinę ir pasirinktą tremtį.

Pagrindinės kūrinio herojės gyvenimas – lyg akvariumo žuvelės. Savo auginamus kardinolus praminusi ją palikusių artimųjų vardais, ji lyg mėgina juos susigrąžinti, atrišti kadais užveržtus Gordijo mazgus. Į žaliąją Azuritiją ji atvyko uždirbti motinos gydymui. Miestely prie Gohto upės gavo darbą solidžioje kompanijoje. Perkrikštyta Pene, nuo ryto iki vakaro gipskartonių vienutėj maitina popierių ryjančią mašiną ir įtikinėja save, kad viskas dėl kilnaus tikslo. Bet ryšys su motina trupa. Ir atsivėrusią tuštumą užima Sibė ‒  krikštamotė, ateinanti iš savo laiko bei erdvių, plytinčių palei asbestinius Sajanus. Sibės tiesos neuždarytos stalčiuose, jos kyšo skirtukais Traklio rinktinėj, ilsisi ant sustojusio laikrodžio rodyklės.

 
Visa galerija
Atgal