Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
25
sausio
2021

ATVIRA PASKAITA-DISKUSIJA

Kovo 19 d., ketvirtadienį, 12 val. Juozo Grušo memorialiniame muziejuje įvyks atvira paskaita-diskusija „Laikinosios sostinės gyvenimo stilius ir mados“. Programos vedėja architektūros istorikė Jolita Kančienė kalbės ne tik apie architektūrą...


Kauno suklestėjimas tarpukariu – unikalus reiškinys Europos miestų raidos istorijoje. Dar ryškesnis fenomenas yra šiuo laikotarpiu susiformavęs vieningas miesto pagrindinės dalies architektūrinis charakteris, tapęs miesto įvaizdžiu. Tarpukario pastatai savo architektūrine-menine kokybe atitinka europinius standartus ir atspindi tuo metu pasaulyje vyravusius stilius ir estetines kryptis.
Kaunas nebūtų Kaunas be savito visuomenės mentaliteto, tarpukaryje susiformavusios inteligentijos tradicijų, puoselėjamo patriotizmo. Savitumo miestui suteikia ir tarpukario statiniai – Prisikėlimo bažnyčia, centrinis paštas, pieno centras ir t.t. Tai, kad 1920–1940-ųjų metų laikinosios sostinės pastatai verti dėmesio, pripažįsta ir ekspertai. Kauno modernizmą ketinama siūlyti įtraukti į  UNESCO sąrašus, suteikti jam Europos kultūros paveldo ženklą. Tarpukario kultūros ekspertės, architektūros istorikės Jolitos Kančienės teigimu,  lietuviai neturėdami nei kvalifikuotų specialistų, nei reikalingų medžiagų, sugebėjo sukurti tokį miesto vaizdą, kokiu galime grožėtis ir šiandien.

Visa galerija
Atgal