Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
08
balandžio
2020

„AŠ ESU ETMĖS EVĖ“

2018 m. kovo 14 d., trečiadienį, 17 val. kviečiame į prof. habil. dr. Domo Kauno knygos „Aš esu Etmės Evė. Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“ („Akademinė leidyba“, 2017 m.) sutiktuves! Knygos dailininkas Vilniaus dailės akademijos prof. Alfonsas Žvilius.
Renginyje kartu su knygos autoriumi dalyvaus aktorė Daiva Škelevaitė.
 
Knygą bus galima įsigyti!
 

Laukiame Jūsų!


Iš knygos anotacijos:
Ieva Simonaitytė (1897–1978) – viena žymiausių XX amžiaus lietuvių rašytojų, savo kūriniuose talentingai įamžinusi Mažosios Lietuvos krašto tragišką likimą ir jo gyventojų – lietuvių – etninį savitumą. Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje Rašytojos gimimo 120-ųjų metinių minėjimo programoje buvo numatyta parengti ir išleisti atsiminimų knygą „Aš esu Etmės Evė“. Ją sudaro 1978–1983 m. užrašyti 57 asmenų liudijimai apie I. Simonaitytės gyvenimo kelią, būdą ir kūrybą.
Knygoje „Aš esu Etmės Evė. Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“ taip pat skelbiamos archyvinės nuotraukos ir kai kurie dokumentai. Veikalas parengtas kaip mokslinė simonaitistikos šaltinių publikacija. Jos paskirtis – įprasminti socialines ir kultūrines naujoves pralenkusios garsios asmenybės kūrybinių idėjų tęstinumą.

Visa galerija
Atgal