Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

ALGIMANTO MIKUTOS NAUJŲ KNYGŲ SUTIKTUVĖS

Spalio 24 d., pirmadienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje įvyks poeto, vertėjo Algimanto Mikutos poezijos vertimų rinktinės „Poetų pasjansas“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2016) ir prisiminimų bei apmąstymų knygos „Mėnulio peilis“ (Vilnius: Homo liber, 2016) sutiktuvės.
Dalyvaus rašytojai Algimantas Mikuta, Danielius Mušinskas, literatūrologas ir leidėjas Vilius Gužauskis, kompozitorius Giedrius Kuprevičius ir aktorius Dainius Svobonas. Vakaro vedėja – rašytoja Aldona Ruseckaitė.
Laukiame jūsų!


Apie knygą „Mėnulio peilis“:
Tai – žinomo lietuvių poeto prisiminimų ir apmąstymų knyga. Vyrauja iš praeities iškylantys vaizdai, realybė ir sapnai. Rašoma apie vaikystę pokario Žemaitijoje, studentiškus metus Kaune, linksmus ir liūdnus jaunystės nuotykius, tuometinę Kauno bohemą, „Nemuno“ žurnalo pradžią. Knygoje komentuojami aktualūs politinio gyvenimo įvykiai, prisimenami garsūs ir mažiau žinomi rašytojai, spalvingos asmenybės. Knygą užbaigia žemaitiškų vasarų įspūdžiai.

Apie knygą „Poetų pasjansas“:
Kadangi niekas man neišmušė iš galvos nuostatos, kad vertinant bet kokią literatūrą (net poeziją!) svarbiausias kriterijus yra jos įdomumas, grįžęs prie senokai verstų poezijos tekstų, to geidžiamo įdomumo ten ir dairiausi, bet jo net ieškoti nereikėjo, – dauguma eilėraščių lietuviškai akiai ir ausiai buvo neįprasti, kalbėjo apie mums nepažįstamus pasaulius, etnografinę ir geografinę egzotiką, neįprastus žmonių santykius bei papročius, nepatirtas emocijas. Šitaip ir susiklostė ši poezijos knyga.

Algimantas Mikuta

Visa galerija
Atgal