Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
10
balandžio
2020

AKVARELIŲ PARODA

Balandžio 10 d., trečiadienį, 15 val. S. Nėries memorialinis muziejus kviečia į Roberto Kiviliaus akvarelių parodos „Ramybės uostas“ atidarymą. Renginyje dalyvaus dailininko žmona – Palemono gimnazijos dailės mokytoja Rasa Kivilienė. Lietuvių ir literatūros mokytojos Astos Valentienės mokiniai skaitys savo kūrinius, sukurtus pagal parodos paveikslus.
 Robertas Kivilius (1965–2016) baigė Šiaulių „Saulės“ gimnaziją, 1990 m. – Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. Atvykęs į Kauną dirbo dailės mokytoju. Po metų nusprendė visiškai atsisakyti pedagoginio darbo, pasirinko dailidės amatą. Visada turėjo svajonę kurti. Tapė aliejiniais dažais, liejo akvareles. Bet, manydamas, kad ši technika jam – aukštasis pilotažas, neskyrė tam laiko. Tikriems meniniams ieškojimams ir eksperimentams laiko rado tik paskutiniais penkeriais gyvenimo metais.
Parodoje surinkti beveik visi 2010–2016 m. akvarelių bandymai. Parodoje yra trys peizažai, priklausantys privačioms kolekcijoms. Kūriniai be pavadinimų, datų, parašų, eksponuojami ne chronologine ar stilistine tvarka. Pats autorius buvo kuklus, neketino rengti parodų... Jį tiesiog traukė, viliojo meno pasaulis. Visą laiką svajojo tapyti, bet tik paskutiniais metais liejo akvareles – stengėsi kurti savitą pasaulį – ramybės uostą. Į jį labai retai įsileisdavo stebėtojus.
Ši paroda skiriama tiems, kurie nespėjo ar dėl kitų priežasčių neapsilankė Jo ramybės uoste.

Iš parodą parengusios Roberto Kiviliaus žmonos Kauno Palemono gimnazijos dailės mokytojos Rasos Kivilienės teksto.
                                                                                                                       

Maloniai laukiame.

Visa galerija
Atgal