Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
10
balandžio
2020

2016-ųjų I PUSMEČIO NAUJIENOS!

Maironio lietuvių literatūros muziejus kasmet rengia ir vykdo įvairius projektus, kuriuos remia Lietuvos kultūros taryba ir privatūs rėmėjai. 2015 m. muziejaus darbuotojos parengė ir vykdė 7 projektus, iš kurių 2 – „Ruošiamės jubiliejui: istorija, verta muziejaus“ ir „Kas muziejuje gyvena?“ – bus tęsiami ir 2016 m.
Taigi, jubiliejinius muziejaus metus pasitinkame su naujienomis: 12 mėnesių ir 12 skirtingų temų parodų ciklu „Istorija, verta muziejaus“ bei muziejaus veiklos viešinimo projektu „Kas muziejuje gyvena?“


Sausio 19 d. visuomenei buvo pristatytas unikalus parodų ciklas „Istorija, verta muziejaus“!

  • Šio ciklo parodose kiekvieną mėnesį rodysime vis kitus vertingiausius, įdomiausius, originaliausius eksponatus, metų metus saugančius išskirtines istorijas ateities kartoms.

Sausio mėnesio tema – „Seniausi muziejaus eksponatai“! Daugiau...

  • Kovo mėnesį skelbsime Respublikinį kūrybos konkursą ir lauksime Jūsų istorijų, vertų... knygos! Jomis dalysimės muziejaus svetainėje.
  • Aktyviausius Maironio namų svečius, konkursų dalyvius pradžiuginsime jubiliejinių metų suvenyrais: užrašų knygelėmis, rašikliais, pastatomais kalendoriais, magnetiniais knygų skirtukais, Maironio neskelbtų rankraščių komplektais... Ir visa tai – puošniuose muziejaus maišeliuose!

„Kas muziejuje gyvena?“ Muziejaus jubiliejaus proga kviesime lankytojus iš naujo atrasti, patirti, kurti ir dirbti kartu su muziejininkais įvairiose erdvėse – muziejaus ekspozicijose bei parodose, Maironio mansardoje, poeto rūmų požemiuose, sode. Lankytojai taps muziejininkais, „Gyvosios istorijos“ liudininkais, lietuviško kino mylėtojais, skaitys lietuviškas knygas bei turiningai ir linksmai leis laiką su savo šeima ar draugais.
Projektą „Kas muziejuje gyvena?“ sudaro kultūrinės-edukacinės skirtingų temų savaitės, skirtos  moksleiviams, jaunimui, šeimoms ir pavieniams lankytojams.
Numatomų teminių savaičių kalendorius:

Vasario mėnesį – „Muziejininkas – įdomi profesija“;
Kovo mėnesį – „Muziejaus kino teatras“;
Gegužės mėnesį – „Gyvosios istorijos pamokos“;
Birželio mėnesį – „Muziejus šeimai“.

Birželį-rugpjūtį veiks „Vasaros skaitykla“ Maironio muziejaus sodelyje.


Daugiau tikslesnės informacijos – jau greitai!

Visa galerija
Atgal