Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
21
sausio
2021

TAPYBOS IR FOTOGRAFIJŲ PARODA „GIJOS“

Netikėtas ir įdomus menininkų duetas: svetimšalis dailininkas, pavertęs Kauną žaisminga, žėrinčia, įtaigia spalvų harmonija ir jauna fotografė, įamžinusi jo kūrybinę aplinką juodai baltomis spalvomis.
Tapybos ir fotografijų paroda „Gijos“, kurios autoriai – dailininkas Avrahamas Kanas ir fotografė Greta Katinaitė.Avrahamas Kanas greičiausiai nebūtų tapęs dailininku, greičiausiai nebūtų septynmyliais žingsniais keliavęs į šlovę, jei neskaudi gyvenimo patirtis.
Važa Malakmadzė (tikrasis dailininko vardas) naujasis repatriantas iš Gruzijos. Sportininkas, kaskadininkas vieną dieną buvo nuteistas ir nelaisvėje praleido dvylika metų. Be kaltės kaltas, panašiai kaip Jozefas K. iš F. Kafkos romano „Procesas“.

Nelaisvėje Važa pradėjo tapyti. Piešė ant jau nereikalingo pakavimo popieriaus, išmestų kartono dėžučių. Lankydami artimieji atnešdavo dažų. Tapė, kad neišprotėtų, kad negalvotų apie nešlovę ir prarastus gyvenimo metus. Piešinių vis daugėjo. Bėgant metams  dailininkas keičiasi, tobulėja technika, mintis įgauna gilesnę prasmę. Pirmieji portretai piešti neįgudusia ranka, vėliau perauga į daugiaplanes kompozicijas, tampa paveikslais-sagomis, kuriuose sujungiama išmintis ir patirtis. Paveikslai daugiaplaniai, tarsi istorinis kinas, pagauna ir nepaleidžia žiūrovo.
Visame pasaulyje žinomi  dailininkai Meiras Pichadze ir Menashe Kadismanas pirko V. Malakmadzės darbus ir tai buvo didžiausias komplimentas ir pripažinimas tapytojui. M. Pichadze sakė, kad jaunasis menininkas neabejotinai turi talentą ir pridūrė – gerai, kad  jis nesimokė dailės mokyklose, nes niekas negalėjo sugadinti Važos unikalumo ir  fantazijos.
Išėjęs į laisvę dailininkas daug dirba. Šiuo metu gyvena Izraelyje. Kartu su šlove atėjo ir naujas vardas – Avrahamo Kano.


Fotografė Greta Katinaitė (g. 1991) – kaunietė. Šiuo metu studijuoja Vytauto Didžiojo universitete. Fotografuoja nuo 14 metų, kai  tėvai padovanojo fotoaparatą. Nuo tuo laiko fotografuoja viską: nuo augalų, vabalų iki peizažų ir portretų.
2009 Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijoje tapo fotografijų konkurso laureate.
Greta sako: „Fotografija visada buvo pagrindinis ir mėgiamiausias mano hobis. O nuo 2012 m. pradėjau dirbti okay.lt, kur fotografuoju patiekalus, skirtus akcijoms, kavinėse. Paskutinius metus stengiuosi nepraleisti nei vienų drift'o (šonaslydžio) varžybų Lietuvoje. Žavi šis sportas ir ne tik kaip fotografę.

Visa galerija
Atgal