Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

RAŠYTOJAI ATOSTOGAUJA

Nauja Maironio lietuvių literatūros muziejaus paroda – tai fotografijų serija, džiugiai nuteikiantis pasakojimas apie žinomų rašytojų atostogas, poilsį ir smagias keliones į užsienio šalis. Kaip ir daugelis mūsų, rašytojai mėgo laisvalaikį leisti prie jūros. Palanga, ir dabar, ir anksčiau – populiariausias kurortas, sulaukdavęs inteligentų, išsiilgusių saulės vonių prie ošiančių bangų. Kai kurie rašytojai rinkdavosi ramesnį poilsį prie ežerų ar upių. Neretai tokiam įkvepiančiam pabuvimui vykdavo į nuosavus sodus ar sodybas gražiausiose Lietuvos vietose, nes ten galima ilsėtis, susikaupti naujiems darbams ar net nieko netrukdomam rašyti.
Be abejo, rašytojai vykdavo ir į užsienį. Rašytojas Pulgis Andriušis su savo mokslo draugu Zelmanovičiumi kartą sumanė apkeliauti kelias užsienio valstybes... pasikinkę arklį. Draugai jį nusipirko, pasidirbdino vežimą, kurį pavadino „Bėda“, ir iškeliavo. Aplankė Vokietiją, Austriją, Čekoslovakiją, o kelionės įspūdžius aprašė lietuviškoje spaudoje.
Po Antrojo pasaulinio karo į užsienį keliauti galėjo tik komunistų partijos patikrinti rašytojai. Tai įrodo ir, pavyzdžiui, Eduardo Mieželaičio nuotraukos. Juozas Žlabys-Žengė taip pat buvo pašėlęs keliautojas. Grįžęs iš tremties Sibire, mėgo keliauti po įvairias Sovietų Sąjungos respublikas.
Parodoje daugiausia eksponuojamos mėgėjiškos, tačiau dėl to tik dar jaukesnės ir nuoširdesnės, nuotraukos iš šeimos archyvų, tačiau taip pat bus pristatytos ir profesionalių fotografų nuotraukos, pavyzdžiui, žymaus fotografo Romualdo Rakausko kūrinai. Kad atostogų dvasią būtų pajusti dar lengviau, pamatysime ne tik fotografijas, bet ir asmeninius daiktus, kuriuos rašytojai naudojo poilsiui ar keliaudami. Kam neįdomu pamatyti vokišką Teofilio Tilvyčio akordeoną „Hohner Verdi I“, Albino Žukausko meškeres ar Kazio Inčiūros lazdą, su kuria jis apsuko ne vieną Druskininkų takelį.
Parodą galima aplankyti iki rugpjūčio 30 d. 

Visa galerija
Atgal