Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
19
sausio
2021

RAŠAU LAIŠKĄ RAŠYTOJUI

Šiemet Maironio lietuvių literatūros muziejus organizavo konkursą „Rašau laišką rašytojui“. Virtualioje laiškų parodoje galite matyti 35 vaikų rašytus laiškus mylimiems lietuvių ir užsienio rašytojams.
Be galo džiugu, kad sulaukėme net 93 laiškų iš visos Lietuvos. Nors buvo keletas laiškų rinktų kompiuteriu, didžioji dauguma – rašyta ranka. Laiškų autoriai kruopščiai apgalvojo kiekvieną smulkmeną, popierių, iliustracijas, buvo laiškų-staigmenų, pvz., laiškas laiške.
Džiugu, kad moksleiviai skaito ir prisimena ne tik klasikus (yra nuostabių laiškų Maironiui, Vaižgantui, Biliūnui), bet ir Lietuvos išeivijos autorius, pvz., Julių Kaupą.
Visi laiškai labai skirtingi turiniu, autoriai užduoda skirtingus klausimus savo adresatams, bene populiariausi klausimai: kaip sugalvojote šią temą, idėją, ar sunku būti rašytoju?
Iš lietuvių autorių daugiausia laiškų sulaukė Vytautas V. Landsbergis, V. Račickas, K. Sabaliauskaitė. Iš užsienio –  daugiausia šiuolaikinių bestselerių autoriai: V. Roth, J. K. Rowling, Ch. Paolini, L. Oliver ir kiti.
Mūsų iniciatyva neliko be atsako: dalyvius ir laimėtojus apdovanojome, o visus laiškus, adresuotus gyviems lietuvių rašytojams, išsiuntėme paštu. Tikimės, kad mūsų mylimi rašytojai patirs džiaugsmą, gavę savo skaitytojų laiškus!

Parengė ekskursijų vadovė Kristina Dambrauskaitė

Visa galerija
Atgal