Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
20
sausio
2021

„PAVASARIŲ ŠIMTAS“

Pavasarį skelbėme konkursą „Pavasarių šimtas“, kurio dalyvius – moksleivius – kvietėme nupiešti, nulipdyti, nutapyti, supinti ar kitaip perteikti savo idėją apie vieną ar visą šimtą pavasarių. Šventiniai metai daugeliui dalyvių pasufleravo savo darbus sieti su šimtuoju valstybingumo pavasariu. Tačiau džiugu, kad atsirado ir originalesnių darbų, kurių autoriai nepasidavė visuotinei šimtukų bangai ir originaliai interpretavo konkurso temą „Pavasarių šimtas“.
Parodos darbai šiuo metu džiugina mažuosius muziejaus lankytojus, nes yra eksponuojami muziejaus edukacinėje klasėje, juos pamatyti vis dar galite ir jūs, užsukę į muziejų. O nuo šiandien darbai persikelia ir į interneto erdvę – juos galite apžiūrėti nuotraukų galerijoje. Daugelis konkurso darbų – piešiniai, tačiau keli konkursantai muziejun atgabeno ir kitokio tipo kūrinius – ant edukacinės klasės palangės nutūpė pora pavasarinių puokščių, vieną jų ant šakų priglaudė originalius veltinius paukščiukus, akį džiugina ir medinis lėktuvėlis (darbas atkeliavo be platesnio paaiškinimo, todėl svarstėme – galbūt pavasaris, tai metas skraidyti ne tik paukščiams?..) Konkurso dalyviai parodė, kad moka kurti įvairiausiomis technikomis: piešė akvarele, pieštukais, klijavo pieštines aplikacijas fotografijoje, vienas darbelis buvo nunertas vąšeliu. Iš viso parodoje galite išvysti per 100 konkursinių darbų.
Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti Muziejų nakties renginių metu. Džiugu, kad į apdovanojimus sugužėjo nemažas būrys konkursantų – buvo išdalintos beveik visos paskirtos dovanos ir diplomai. Jei besidairant po nuotraukų galeriją kiltų klausimas, o kurie gi darbai mūsų muziejaus dailininkės Ingos Zamulskienės buvo išrinkti kaip verčiausi apdovanojimo, nugalėtojų sąrašą galite rasti čia>>
Tradiciniai kūrybos konkursai skelbiami kasmet, todėl sekite naujienas ir, tikimės, jau greitai susitiksime kituose konkursų apdovanojimo renginiuose!
 

Parengė kuratorė Kristina Urnaitė,
parodos eksponatus fotografavo Zenonas Baltrušis

Visa galerija
Atgal