Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
22
sausio
2021

PARODA „LIFE IS LIVE“

Vokietijos dienos Kaune – tai gausūs ir įvairūs miesto renginiai, skirti paminėti miesto partnerystės su Vokietijos Lipės apskritimi 30 metų jubiliejų. Mes taip pat jungiamės į bendrą būrį ir rugsėjo 17–29 dienomis kviečiame aplankyti įspūdingą parodą Maironio lietuvių literatūros muziejaus mansardoje įrengtoje parodų erdvėje. Knygų ir plakatų parodoje „LIFE IS LIVE“ pristatome išskirtinius pastarojo meto grafinius romanus, sukurtus vokiškai kalbančiose šalyse, supažindiname su piešėjais, kurių stilius turi lemiamos įtakos naujajai Baltijos šalių komiksų kultūrai.   

Ilgą laiką Vokietijos komiksų menas sulaukdavo daugiau pašaipų nei susižavėjimo, tačiau po 1989 m. politinių permainų vokiški komiksai pasiekė naują sąmoningumo lygį. Šiuo metu naujas skaitytojų ir leidėjų gretas atranda pirmiausia grafiniai romanai, išsiskiriantys stilių įvairove. Vokiškai kalbančių šalių komiksams kaip niekad būdinga didelė įvairovė. Svarbų vaidmenį čia vaidina grafinio romano formatas, kurį vis dažniau atranda ir piešėjai, ir publika. 
Baltijos šalių komiksai – dar visai neseniai net neegzistavę – jau stebina savo eksperimentiniu stiliumi ir tarptautinėmis sąsajomis. Parodos organizatoriai pristato piešėjus, kurių stilius turi lemiamos įtakos naujajai Baltijos šalių komiksų kultūrai. Jus tikrai nustebins ryškiaspalvės eksperimentinio stiliaus istorijos iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos!
 

Laukiame Jūsų!

Visa galerija
Atgal