Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
28
sausio
2021

PARODA „LIAUDIES MENAS IŠ RAŠYTOJŲ RINKINIŲ“

Maironio lietuvių literatūros muziejuje jau veikia naujausia paroda „Liaudies menas iš rašytojų rinkinių“!
Kviečiame paskubėti ir iki balandžio 30 d. pamatyti itin originalius memorialinius daiktus bei meno kūrinius, priklausiusius Lazdynų Pelėdai, Aldonai Liobytei, Petrui Babickui, Kaziui Borutai, Bernardui Brazdžioniui ir kitiems rašytojams.


Daugelis lietuvių literatūros kūrėjų įkvėpimo sėmėsi liaudies kūryboje, rinko įdomius pavyzdžius – juos saugojo kaip meno kūrinius, jais puošėsi... Rašytojų rinkiniuose, saugomuose Maironio lietuvių literatūros muziejuje, nemažai tokių eksponatų. Tai – XIX–XX a. sukurtos tautinės ir jubiliejinės juostos, tautiniais ornamentais austos ir siuvinėti rankšluosčiai, staltiesės, prijuostės, tautiniai kostiumai, mediniai suvenyrai. Taip pat saugomi rašytojų moterų įvairūs rankdarbiai: siuviniai ir mezginiai.
Parodoje „Liaudies menas iš rašytojų rinkinių“ daugiausiai rodoma eksponatų iš Aldonos Liobytės, Petro Babicko, Gražinos Tulauskaitės, Lazdynų Pelėdos, Bernardo Brazdžionio rinkinių, eksponuojami Birutės Pūkelevičiūtės tautiniai rūbai.
Ypač įdomūs Lietuvos radijo žurnalistikos pradininko, rašytojo, vertėjo, publicisto Petro Babicko (1903–1991) sukaupti eksponatai, pasiekę muziejaus fondus 2014 m. sausį. Parodoje eksponuojamos kelios originalios dėžutės – tabokinės; viena su Vytimi ant dangtelio, apie kurią P. Babickas pasakęs: „nuostabus patriotiškumo apsireiškimas.“ Iš įvairių Lietuvos vietų yra surinkta medinių skulptūrėlių, sukurtų apie XIX a. vidurį: lankytojai pamatys skulptūras „Stacijų šventieji“, „Rūpintojėlis“, „Mergaitė skaito knygą“. Išsaugoti ir vertingi, iš vieno gintaro gabalo daugiau nei prieš du šimtus metų pagaminti karoliai.
Parodoje rodomi ir du įdomūs žymių dailininkų paveikslai: Kazio Šimonio „Peizažas su stogine prie kelio“ ir Petro Repšio „Šv. Jurgis“.

MLLM informacija

Visa galerija
Atgal