Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
28
sausio
2021

PARODA „ESANTYS ŠALIA“

Kovo 7 dieną, antradienį, 16 valandą Juozo Grušo memorialiniame muziejuje atidaroma šiauliečio tautodailininko, muziejininko, edukatoriaus Ryčio Milkinto paroda „Esantys šalia“. Paroda veiks iki kovo 31 dienos.

„Ar sutikai kada nors angelą? Ar žinai, kaip jis atrodo, kur jis gyvena, kur pasislepia nuo žmonių akių? O gal teko ir susitikti akis į akį, būti panešėtam ant jo sparnų? Jeigu nieko panašaus nenutiko, kviečiu į skulptūrų parodą „Esantys šalia“, – į būsimus parodos lankytojus kreipiasi jos autorius. „Angelai ne tik saugo žmones. Jie pralenda pro senų durų rakto skylutę ir saugo mūsų tautos praeitį. Jei kas panorėtų, angelas galėtų savo raktu atrakinti duris į senolių sielas. Į gerumo ir doros viršūnes pakilti galėtų padėti angelas su paukščiu.“


Su meile senojo sodžiaus tradicijoms

 
Rytis Milkintas medžio drožyba susidomėjo dar mokydamasis Šiaulių J. Janonio gimnazijoje. 2013 m. buvo priimtas į Lietuvos tautodailininkų sąjungą. Už aktyvią kūrybinę veiklą 2014 m. jaunam menininkui suteiktas Meno kūrėjo statusas.
Menininkas kuria Užgavėnių kaukes, buities reikmenis, bet daugiausiai dirba mažosios skulptūros srityje. Dalyvauja Šiaulių krašto, respublikinėse parodose, yra surengęs daug personalinių parodų, veda edukacinius užsiėmimus moksleiviams.
Parodoje eksponuojamos angelų skulptūros atveria autoriaus kūrybinius ieškojimus, siekimą pajausti ir perteikti medyje senojo lietuviško sodžiaus meno tradicijas. Skulptūros nedidelės, kompaktiškos, nesudėtingų apibendrintų formų. Medžiagos pajautimas, santūrus dekoras suteikia skulptūroms monumentalumo įspūdį. Gyvybingumą, tautinio dvasingumo charakteristiką sustiprina subtiliai panaudota dekoratyvinė drožyba, polichromija – dažymas. Kiekviena angelo figūra turi savo vaidmenį, charakterį. Tuo tikslu autorius panaudoja simbolinius atributus, figūrų judesius. Bene svarbiausia tai, kad skulptūros patraukia savo vidine šiluma, tikrumu. Jaunasis menininkas drožia, kuria skatinamas savo vidinės pasaulėjautos, savo fantazijos ir meilės senojo sodžiaus meistrų palikimui.
 

                                                Menotyrininkė Michalina Adomavičienė

Visa galerija
Atgal