Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
26
sausio
2021

PARODA „DVI GYVYBĖS SPALVOS PILKOJE KASDIENYBĖJE“

Balandžio mėnesį Maironio lietuvių literatūros muziejuje moksleiviai dalyvavo vienoje iš projekto „Kas muziejuje gyvena“ (rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba) veiklų ir galėjo susipažinti su muziejininko profesija. Teminių susitikimų „Muziejininkas – įdomi profesija“ metu buvo pravertos muziejaus fondų, kuriuose saugomi eksponatai, durys, susipažinta su parodų rengimo subtilybėmis ir muziejininko kasdienybe. Moksleiviai patys parengė fotografijos parodą „Dvi gyvybės spalvos pilkoje kasdienybėje“, kuri iki gegužės 4 d. veikė Maironio mansardoje!


Mes esame Veršvų vidurinės mokyklos 11 klasės mokiniai – Aušrinė Jankauskaitė, Donata Ruzgaitė, Gerda Minelgaitė, Andrėja Šapalaitė ir Matas Aniulis. Visi susidomėjome Maironio lietuvių literatūros muziejaus projektu „Kas muziejuje gyvena?“, kurio šūkis šį mėnesį „Muziejininkas – įdomi profesija“. Per keturias projekto veiklos dienas susipažinome ne tik su muziejininko profesija, bet ir daugiau sužinojome apie patį muziejų.
Pirmą dieną susipažinome su muziejaus erdvėmis, jo ekspozicijomis ir gido profesija, patys turėjome galimybę pabūti gidais ir vieni kitiems papasakoti apie Maironį.
Antrą dieną keliavome į muziejaus fondus, sužinojome kur saugomi eksponatai, kam reikalinga kartoteka, eksponatų pasas. Taip pat turėjome išskirtinę galimybę pamatyti trečiąjį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės statutą.
Kelias kitas dienas bendravome su fotografu, dailininke ir muziejininke, kuri ruošėsi naujai parodai. Fotografas padėjo suprasti, kaip ieškoti tinkamų kadrų ir juos atsirinkti, o muziejininkė patarė, kaip sudėlioti parodą, jog ją žiūrintiems žmonėms būtų įdomu.
Muziejus mums suteikė galimybę patiems surengti parodą, kuriai ruošiantis išbandėme save ir supratome, kad fotografo darbas nėra lengvas – reikia daug kantrybės, ieškant tinkamo bei įdomaus kadro.
Ir štai rezultatas – ieškojome, fotografovome ir surengėme parodą, kurią pavadinome ,,Dvi gyvybės spalvos pilkoje kasdienybėje‘‘. Pasirinkdami tokią temą norėjome susitapatinti su pasauliu, kuriame gyvename. Mūsų gyvenimai tampa vis pilkesni ir niūresni, sunku atrasti laimingas ir džiuginančias akimirkas. Savo nuotraukomis norime perteikti tą retkarčiais pasirodantį džiaugsmą ir, kad ir koks mažas jis bebūtų, vis tiek yra svarbus kiekvienam žmogui. O tam parodyti pasirinkome geltoną ir mėlyną spalvas. Geltona spalva įprasmina džiaugsmą, spontaniškumą ir gyvybingumą, o mėlyna reiškia ramybę, taiką ir paslaptingą laimę.

Visa galerija
Atgal