Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
19
sausio
2021

LITERATŪRINĖS LAISVĖS ŽINGSNIAI

Šių metų kovo 11 diena ypatinga – Lietuvos Respublika mini Nepriklausomybės atkūrimo 30 metų jubiliejų. Nepriklausomybė pirmiausia asocijuojasi su Laisvės sąvoka. Greta politinės, ekonominės, pilietinės laisvių nemažiau svarbi yra ir kūrybinė žmonių laisvė. Kaip šią ilgai lauktą dovaną išnaudojo mūsų poetai, prozininkai ir kiti literatūrinio žodžio meistrai bandoma atsakyti nuo kovo 11-osios Maironio lietuvių literatūros muziejuje veikiančioje apžvalginėje parodoje „Literatūrinės LAISVĖS žingsniai“. Žinoma, išsami 30 metų literatūrinio proceso apžvalga neįmanoma ribotoje vienos parodos erdvėje. Parodos rengėjai to ir nesiekė. Jų tikslas buvo priminti iškiliausius trijų laisvės dešimtmečių lietuvių literatūros pasiekimus ir fragmentiškai iliustruoti svarbiausius literatūrinio gyvenimo reiškinius ir faktus.
Įvadiniai parodos stendai skirti rašytojams – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio aktyvistams. Toliau primename keletą rašytojų, kurių kūryba įvertinta prestižinėmis – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno bei Lietuvos rašytojų sąjungos premijomis. Apžvelgiame autorius ir jų knygas, kurios laimėjo tarptautinius apdovanojimus – Tarptautinę Baltijos Asamblėjos literatūrinę premiją ir Europos Sąjungos literatūrinę premiją. Laisvės metais lietuvių literatūrą praturtino išeivijos autorių kūrybos ir archyvų sugrįžimas gimtinėn. Atskira parodos erdvė glaustai iliustruoja šį procesą. Neužmiršta parodoje ir pastaraisiais metais tarptautinio pripažinimo sulaukusios vaikams rašančių autorių knygos bei poetų ir jų eilių skaitytojų pamėgti Poetinio Druskininkų rudens renginiai. Eksponuojamos ir skaitomiausios knygos – lietuviški bestseleriai bei kontroversiškų vertinimų sulaukusios knygos, kurios tapo ne tik literatūrinio, bet ir visuomeninio gyvenimo reiškiniais.
Parodą rengė muziejininkai Virginija Markauskienė, Virginija Paplauskienė, Albina Protienė, Edmundas Kazlauskas, dailininkė Inga Zamulskienė, parodų kuratorius Jindrich Čeladin.
Paroda veiks iki liepos 1 d.
..................................................................................................................................................

GIDAS PO PARODĄ!

I dalis – apie svarbiausius 30 metų bestselerius. Skaitykite čia.
II dalis – apie svarbiausias knygas vaikams ir paaugliams. Skaityti čia
III dalis – apie Bernardo Brazdžionio sugrįžimą į Lietuvą 1989 m. Skaitykite čia

Visa galerija
Atgal