Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
19
sausio
2021

JONAS MEKAS. SEMENIŠKIŲ IDILĖS

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į parodą apie garsųjį Lietuvos ir Amerikos menininką, avangardinio filmo kūrėją ir rašytoją Joną Meką! Nuotraukos, įdomūs gyvenimo faktai, kūrybos detalės parodoje pasakoja unikalią istoriją. Jos pavadinimas veda ne tik link garsiojo Jono Meko poezijos rinkinio „Semeniškių idilės“, išleisto 1948 m., bet taip pat susijęs su pirmuoju menininko sugrįžimu į gimtinę Semeniškiuose iš emigracijos 1971 m. Būtent čia jis sukūrė savo vieną žymiausių filmų „Prisiminimai apie kelionę po Lietuvą“ (angl. Reminiscenes on a Journey to Lithuania), vėliau išgarsėjusį visame pasaulyje.
Parodoje pristatome poetiškas nespalvotas fotografijas, kurios sukurtos Lietuvoje tais pačiais 1971-aisiais. Daugiausiai jų – iš garsaus fotografo Viktoro Kapočiaus darbų fondo. Lankytojams atveriame platų vaizdą į Jono Meko filmų kūrybą, kuri atsiskleidžia per plakatus, skrajutes ar lankstinukus. Trumpas, bet skvarbus žvilgsnis parodoje sustoja prie menininko literatūros veikalų – bus galima susipažinti su retu knygos „Iš pasakų krašto“ (1947 m.), kurią Jonas Mekas parašė kartu su savo broliu Adolfu, leidimu. 
Parodoje galėsite pažiūrėti J. Meko filmą „Prisiminimai apie kelionę po Lietuvą“, kuris dokumentuoja jo susitikimą su šeima 1971 m. Semeniškių kaime.
Eksponatai parodoje – iš Maironio lietuvių literatūros muziejaus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus fondų.
Parengė: kuratorius Jindrich Čeladin ir dailininkė Inga Zamulskienė. 

Paroda veiks iki liepos 1 d. 

Parodos kuratorius Jindrich Čeladin


Visa galerija
Atgal