Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
18
sausio
2021

ILIUSTRACIJŲ ATKŪRIMO KONKURSAS

Iliustracija vaikiškoje knygoje labai svarbi, su tekstu sudarydama nedalomą visumą, paverčia knygą meno objektu. Norėdamos akcentuoti iliustracijos reikšmę ir vertę, sugalvojome pakviesti vaikus atkurti gražiausių meniškiausių vaikų knygų piešinius. Konkurso nuostatuose pateikėme tokių knygų sąrašą. Darbus sukūrė Kauno dailės gimnazijos penktokai (mokytojos Jolanta Galdikaitė, Giedrė Dadurkevičienė) bei dvi mergaitės – trečiokė Aistė Špokaitė iš Vilniaus „Pelėdos“ pradinės mokyklos ir penktokė Eilinga Stočkelytė iš Veršvų gimnazijos. Dailės gimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojos J. Galdikaitės, atkūrė L. Gutausko eilėraščių knygos „Paukščių takas“ iliustracijas, pasirinkę aplikacijos techniką. Mokytojos G. Dadurkevičienės klasė iliustracijų atkūrimui pasirinko dailininko Arvydo Každailio iliustruotą  garsųjį S. Daukanto veikalą „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“. Mokiniai tušu perpiešė baltų priešistorinius laikus vaizduojančias, kupinas ženklų ir simbolių A. Každailio iliustracijas. Vilnietė Aistė pasirinktą Linos Žutautės pasakos „Ferdinandas ir Pū. Žygis į Australiją“ iliustraciją atkūrė aplikacijos technika, o Eilinga džiovintais augalais aplikavo E. Mieželaičio „Neringos“ veikėją Žiniūną. Konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir diplomais.
Visą vasarą dvi dešimtys išradingų darbų džiugino Pasakų namo lankytojus, o dabar paroda persikelia į virtualią erdvę, kad būtų dar daugiau akių pamatyta.
Parodoje darbai teikiami kartu su originalu, kad būtų galima palyginti: originalas teikiamas kairėje pusėje arba viršuje, o moksleivio kūrinys – dešinėje arba apačioje.
 
 

                                                                Vaikų literatūros skyriaus vedėja Daiva Šarkanauskaitė

Visa galerija
Atgal