Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
17
sausio
2018
Paslaugų kainos
Paslaugų užsakymas
Darbo laikas: II–VI 9.00–17.00

Užsisakykite naujausias edukacines programas!

Siūlome net 4 naujausias edukacines programas!

Vaikų literatūros muziejuje – edukacinė programa „Pavasario giesmė“:
Jau nuo vasario mėnesio daugiabučių žmones pradeda žadinti pirmieji pragydę paukšteliai. Kuo toliau į pavasarį, tuo daugiau jų prisijungia –  kartais solo, kartais duetu, o kartais – visu ansambliu. Gėrimės, džiaugiamės ateinančiu pavasariu, o ar žinome, kokie giesmininkai mus žadina? Ar atpažįstame? Kiek paukščių galime įvardinti? Paskaičiuokime lenkdami rankų pirštus – varna, balandis, žvirblis, zylė, gandras, gulbė... Pauzė... Kas čia dar? Vos ne vienos rankos pirštų užtenka, o paukščių mūsų žemėje –yra apie 10350 rūšių. 385 rūšys aptinkamos Lietuvoje. Aišku, geriau pagalvoję, prisimintume daugiau nei penkis ar dešimt – gal dvidešimt.
Vaikų literatūros muziejus, užburtas paukščių giesmių, nutarė ir pats labiau su jais susipažinti, ir vaikų o gal ir jų tėvelių žinias praplėsti, jomis pasidalinti. Kviečiame vaikų darželių grupes, klases, šeimas atvykti  į mūsų muziejų (galima ir šeštadieniais), skaityti ir klausytis pasakų apie mažuosius giesmininkus, klausytis jų giesmių įrašų, pamėgdžiojimų, vartant knygeles juos atpažinti iš iliustracijų ir patiems bandyti nupiešti ar net nulipdyti.
Labai laukiame susidomėjusių tokia pavasarine edukacine programa – drauge smagiau mokytis ir pažinti pasaulį.

Registruotis tel. nr. 8 37 206488.


Maironio lietuvių literatūros muziejuje – edukacinė programa „Kūrėją pažinsi ne iš veido, o iš jo kūrybos“!
Neretai skaitome savo mylimo rašytojo kūrybą, tačiau išvydę mums neįprastą jo fotografiją, dažnai neatpažįstame, sutrinkame… Arba atvirkščiai – žinome keletą šiuolaikinių lietuvių kūrėjų, tačiau niekaip neprisiverčiame paskaityti jų kūrinių... Ne bėda! Maironio lietuvių literatūros muziejus siūlo naują edukacinę programą vyresnių klasių moksleiviams bei suaugusiesiems „Kūrėją pažinsi ne iš veido, o iš jo kūrybos“.
Edukacinės programos metu Požemio galerijoje bus galima išvysti apie 100 įvairių meno darbų iš medžio, molio, gipso, bronzos. Juose 46 lietuvių rašytojus įamžino geriausi mūsų skulptūros meistrai: J. Zikaras, P. Rimša, P. Aleksandravičius, J. Mozūraitė-Klemkienė, L. Strioga ir kiti. Dalyviams išdalinamos kortelės su rašytojų kūrybos ištraukomis. Jas perskaičius, bandoma prisiminti žinomus klasikos kūrinius, susieti korteles su eksponatais, juose įamžintais lietuvių rašytojais. Vėliau keliaujama į medalisto dirbtuvę, kurioje iš gipso liejami medaliai, juose įamžinami kiekvienam dalyviui svarbūs įvykiai, mylimi rašytojai ar edukacinės programos įspūdžiai.


Maironio lietuvių literatūros muziejuje – edukacinė programa „Nei nuogas, nei apsirengęs: retro senosiose fotografijose“:
Tarpukario Kaune, Laisvės alėjoje, veikė net 30 profesionalių fotoateljė! Žymiausių fotografų Aleksandro Jurašaičio, Aleksandro Štrauso, Paulinos Mongirdaitės, Zinos Bliumentalienės ir kitų senosios fotografijos, menančios Lietuvos rašytojus ir jų aplinką, eksponuojamos naujoje parodoje „Rašytojai ir jų aplinka senosiose fotografijose (1839–1939)“. Paroda įtraukia netradiciniais, interaktyviais sprendimais – joje galima pakeliauti laiko mašina ir įsiamžinti simbolinėje senojoje fotoateljė.
Kviečiame pirmiesiems išbandyti naują edukacinę programą „Nei nuogas, nei apsirengęs: retro senosiose fotografijose“. Programa skirta vyresnių klasių moksleiviams ir suaugusiesiems, jos trukmė 45 min. Dirbama grupėse, varžovams ruošiami klausimynai „Ar žinote, kad...“, po kurių pristatymo išgirstama įvairių faktų apie rašytojus ir fotografijos istoriją. Kiekviena grupė stengiasi atsakyti į kuo daugiau klausimų teisingai ir gauti visus retro aprangos atributus. Susumavus rezultatus, dalyviai puošiasi gautais rūbais, atributais ir gali persirengti kaprizinga tarpukario poniute ar rafinuotu ponaičiu bei įamžinti šį pokytį senojoje fotoateljė.
Užsisakykite šią edukacinę programą ir leiskite savo vaizduotei skristi laiko labirintais!

Būtina registruotis iš anksto! Tel. nr. 8 37 206842.


Vaikų literatūros muziejuje – edukacinė programa „Kur gimė mano seneliai“:
Kviečiame 5–8 klasių moksleivius į edukacinę programą, skirtą etnografinių regionų metams. Programos metu skaitysite Alekso Baltrūno (1925–2001) vaikystės dienų apysakos „Pavasaris – ruduo“ ištraukas, ieškosite tekstą atitinkančių nuotraukų A. Baltrūnui skirtoje parodoje. Pasakosite apie savo giminės medį.

Registruotis tel. nr. 8 37 206488

Visa galerija
Atgal