Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
17
sausio
2018
Paslaugų kainos
Paslaugų užsakymas
Darbo laikas: II–VI 9.00–17.00

MOKYKIMĖS SMAGIAI!

Mieli mokytojai, moksleiviai, muziejaus bičiuliai!
 
Kviečiame užsisakyti įdomias, naujas edukacines programas, kurios padės moksleiviams susipažinti su lietuvių rašytojų asmenybėmis, jų kūryba. Dalijamės pačiomis populiariausiomis, o visas vykdomas edukacines programas rasite čia...

Maironio lietuvių literatūros muziejus (Rotušės a. 13, Kaunas)
    Registruotis tel. nr. 8 37 206842
 
http://maironiomuziejus.lt/upload/images/svetainei2.JPGJei dar nežinote, kiek kalbų mokėjo Maironis ar kaip su muziejaus įkūrimu susijusi „Volkswagen“ gamykla, tai pats metas išsiaiškinti. Poeto bute kartu su ekskursijų vadove pasivaikščioję moksleiviai vėliau atsakymų galės ieškoti ir patys – jiems padės išmanieji telefonai ir ekspozicijoje išslapstyti QR kodai. Jūsų laukia edukacinė programa „Maironio namų kodas v1.0“.
O tiems, kuriems naujosios technologijos nelabai prie širdies, galime pasiūlyti tradicinį stalo žaidimą, tik čia, muziejuje, jis didelis, spalvotas ir, be abejonės, susijęs su poetu Maironiu! Užduotys laukia pačios įvairiausios –  jaunesnių klasių moksleiviai gali tikėtis ne tik teorinių klausimų, bet ir praktinių užduočių: padeklamuoti Maironio eilėraščio posmą, sudėlioti Maironio kambario nuotrauką iš didelių minkštų kubų ar įminti mįslę. 

Vyresnieji galės pademonstruoti savo žinias, atsakinėdami į klausimus apie muziejaus istoriją bei Maironio gyvenimą, o taip pat ir atskleisti savo kūrybingumą, interpretuodami tokias Maironio gyvenimo detales kaip laurų vainikas, „Aušros“ laikraštis ar Katalikių moterų draugija. Kaip gi šie dalykai buvo susiję su Maironiu?..
Registruokitės į edukacinę programą „Pažink muziejų!“ ir sužinokite!

 
Balio ir Vandos Sruogų memorialinis muziejus (B. Sruogos g. 21, Kaunas)
     Registruotis tel. nr. 8 37 730474

Mažiausiuosius lankytojus kviečia edukacinė programa „Metų laikai“ (pagal B. Sruogos eilėraščių ciklą vaikams). Smagiai pasibūkime muziejuje, sukurkime savo iliustraciją – pieškime, lipdykime, iškarpykime mėgstamiausią savo metų laiką!
Vyresnius muziejaus lankytojus (8–12 kl.) kviečia edukacinė programa „Per gyvenimą į kūrybą ir atvirkščiai“. Šios edukacijos metu moksleiviai supažindinami su Balio Sruogos biografijos fragmentais, sietinais su poetine kūryba. Išklausius ekskursijos, moksleiviams išdalinamas pluoštas kortelių: vienoje pusėje biografijos faktai, kitoje – suskaidyto eilėraščio eilutės. Tiek biografijos, tiek eilėraščio fragmentai pateikti chronologine tvarka. Moksleivis turi galimybę pasirinkti dėlionės pobūdį. Teisingai sudėliojus biografijos faktus, bus atkurtas originalus eilėraštis ir atvirkščiai.
Šios edukacinės programos tikslas – aktualizuoti B. Sruogos poetinės kūrybos kelią, savitus kūrybos bruožus, svarbą lietuvių literatūros kontekste. 
 
Salomėjos Nėries memorialinis muziejus (S. Nėries g. 7, Kaunas)
  Registruotis tel. nr. 8 37 373606
 
Visus visus, šeimomis ar su draugais, moksleivius ar suaugusiuosius, norinčius pasijusti aktoriais, mylinčius teatrą, mėgstančius pasakas kviečiame dalyvauti programoje „Žaidžiame teatrą. Žalčio pasaka S. Nėries eilėmis!“ Edukacinėje programoje turi dalyvauti ne mažiau nei 10 dalyvių, tekstai ir kostiumai laukia muziejuje – belieka atsinešti gerą nuotaiką ir pasinerti į pasakų pasaulį!
 
O mėgstančius intelektualius žaidimus, kviečiame išbandyti naują edukacinę programą „Išminčių kova“. Susipažinę su muziejaus ekspozicijomis, išgirdę intriguojančių detalių, pasiskirstę į komandas, rodysite savo sugebėjimus bei žinias. Laimės išmintingiausia komanda. Po šio žaidimo jums tikrai bus lengviau įveikti mokykloje gautas literatūrines užduotis!
 
Juozo Grušo memorialinis muziejus (Kalniečių g. 93, Kaunas)
    Registruotis tel. nr. 8 37 330860
 
Jaunesniųjų klasių moksleiviams Juozo Grušo memorialiniame muziejuje siūlome išbandyti edukacinę programą „Pirmoji viešnagė Juozo Grušo namuose“.
Moksleiviai kviečiami dalyvauti trumpoje ekskursijoje po muziejų ir sodybą, paskui dirbama grupėmis – gavę klausimus-mįsles, vaikai turi atpažinti ir surasti ekspozicijoje dramaturgo asmeninius daiktus ir  meno kūrinius, paaiškinti, kuo ypatingi šie eksponatai. Geriausiai atsakę programos dalyviai yra apdovanojami.
Vyresniųjų klasių moksleiviams rekomenduojame viktoriną „Pažįstamas ir nepažįstamas rašytojas Juozas Grušas“!
 
Vaikų literatūros muziejus (K. Donelaičio g. 13, Kaunas)
    Registruotis tel. nr. 8 37 206488
 
Yra toks muziejus… Jame visose nišose, kampuose, užkaboriuose ir net palubėse gyvena Pasakos, todėl jis vadinamas Pasakų dvaru. Pasakose gyvena Raganos, Laumės, Karalaitės, net ir Fėjos: Daivėja ir Vilmėja. Iš Pasakų dvaro galima patekti į pragarą, o panorėjus – kosminiu laivu „Sidabrinis kankorėžis“ nuskrieti... į žaislų planetą Tandadriką... Pasakų dvare galima lipdyti pasakos pirmą raidę. Galima nupiešti veikėją ant grindinio. Galima tapyti personažą ant tvoros. Galima klausytis pasakos susėdus ant grindų. Galima ir atsigulus... Galima persirengti pasakos personažų drabužiais ir vaidinti. Galima ateiti su grupe ir su mama. Galima atėjus su klase ir persirengus šmurkštelėti į pasaką, paragauti nepakartojamo Sprink Ryk, dalyvauti pasakojimo konkurse, surengti ar aplankyti parodą, susitikti rašytoją ar knygelių iliustruotoją, Galima ateiti su draugais ir švęsti pasakišką Gimtadienį. Galima galima GALIMA... Kviečiame visus nuo 2 iki 102 metų. Jūs tik ateikite. Jūsų lauks senos ir naujausios edukacinės programos:
„Literatūros pamoka Laisvės alėjoje“ (4–8 kl. mokiniams)
Kas būtų, jei išeitume pasivaikščioti po savo senelių ar net prosenelių Kauną? O mus vestų rašytojos, labai vaizdingai aprašiusios savo vaikystės-jaunystės miestą, prisiminimai? Apžvelgtume jį nuo Prisikėlimo bažnyčios, nusileistume Aušros taku palei buvusį Banko namą, paklausytume teatrališkai skaitomų romano ištraukų apie praeinamus objektus – gatves, aikštes, pastatus, muziejus, teatrus, palygintume atmosferą, tvyrojusią prieš 80–90 metų ir dabar, įsitikintume, kad Kaunas – koks buvo žavus, toks ir išliko. Na, o pabaigoje ledų porciją (ar kavos puodelį) nusipirktume tose pačiose ar panašiose vietose, kuriose lankėsi ir mažos (ar jaunos) tavo močiutės (turbūt ir „diedukai“, aišku).
Tai būtų edukacinė pamoka-ekskursija (žaidimas?), siūlanti literatūrinę Kauno pažinimo programą. Skatinanti pažinti unikalias žinomas-nepažintas, matytas-neatrastas, labai įdomias Kauno vietas, kartu su autorės B. Pūkelevičiūtės prisiminimais keliaujant jos vaikystės takais, stengiantis pajausti, koks Kaunas buvo tada, koks dabar.
Tikslas – sujungti lietuvių literatūrą ir viešąsias erdves, skatinant viešųjų erdvių gaivinimą ir pažinimą, o kartu ir skaitymo kultūrą Lietuvoje.
Edukacinės programos dalyviai atliks užduotis ir keliaus pagal kelis (pasirinktinai) unikalius maršrutus, prasidedančius Vaikų literatūros muziejuje, įsikūrusiame puikiame tarpukario advokato M. Šleževičiaus artdeco stiliaus name. Maršrutą lydės literatūrinis personažas – tarpukario damos drabužiais apsivilkusi muziejininkė.
Žymi išeivių lietuvių literatūros rašytoja, romano „Aštuoni lapai“ autorė, aktorė B. Pūkelevičiūtė kviečia kauniečius ir svečius, vaikus ir suaugusius, keliauti po unikalias vietas, kurių kasdienių kelionių metu nespėjame pažinti, pamatyti ar atrasti.
 
„Pavasario giesmė“ (ir ikimokyklinukams, ir pradinukams)
Jau nuo vasario mėnesio daugiabučių žmones pradeda žadinti pirmieji pragydę paukšteliai. Kuo toliau į pavasarį, tuo daugiau jų prisijungia – kartais solo, kartais duetu, o kartais visu ansambliu. Gėrimės, džiaugiamės paukščių giesmėmis, o ar žinome, kokie giesmininkai mus žadina? Ar atpažįstame? Kiek paukščių galime įvardyti? Paskaičiuokime lenkdami rankų pirštus – varna, balandis, žvirblis, zylė, gandras, gulbė...pauzė... kas čia dar? Vos ne vienos rankos pirštų užtenka, o paukščių mūsų žemėje – apie 10350 rūšių. 385 rūšys aptinkamos Lietuvoje. Aišku, geriau pagalvoję prisimintume daugiau nei penkis ar dešimt – gal dvidešimt. 
Vaikų literatūros muziejus, užburtas paukščių giesmių, nutarė ir pats labiau su jais susipažinti, ir vaikų, o gal ir jų tėvelių žinias praplėsti, jomis pasidalinti. Kviečiame vaikų darželių grupes, klases, šeimas atvykti į mūsų muziejų (galima ir šeštadieniais), skaityti pasakų apie mažuosius giesmininkus, klausytis jų giesmių įrašų, pamėgdžiojimų, vartant knygeles juos atpažinti iš iliustracijų ir patiems bandyti nupiešti, nulipdyti, sudėlioti dėlionę. 
Labai laukiame susidomėjusių tokia edukacine programa – drauge smagiau mokytis ir pažinti pasaulį.


„Ateik į muziejų su mylimu žaislu“ (ikimokyklinukams)
Ikimokyklinukai – vis dažnesni muziejaus lankytojai, norėdami prie jų prisitaikyti, sukūrėme naują edukacinę programą – „Žaislas seka pasaką“. Vaikas kviečiamas ateiti į muziejų su savo žaisliuku-gyvūnu, kuris tampa vaidinamos pasakos personažu. O jeigu žaislo neatsinešė, turime pintinę, prikrautą meškiukų, kiškiukų, ežiukų ir pasirinktinai sekame ir vaidiname Vytės Nemunėlio „Meškiuką Rudnosiuką“, M. Vainilaičio „Ežio namą“, K. Kasparavičiaus „Kiškis Morkus Didysis“ ir kitas pasakas.
Tuo pačiu skelbiame akciją – „Padovanok seną žaislą muziejui“ – kuo daugiau žaislų, tuo daugiau atgijusių pasakų.
 
Jie gimsta, mokosi, dirba ir miršta, tik nemoka kalbėti“ (pradinių klasių mokiniams)
Labai įdomi edukacinė programa apie vabzdžius pagal V. Tamulaičio knygas „Svirplio muzikanto kelionės“ ir „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“. Jos metu daug sužinosime apie įvairiausius vabalus, gaminsime vabzdį-šešėlių teatro veikėją, vaidinsime scenas su tikromis lėlių teatro lėlėmis – svirpliu ir skruzdėlyte.
 
„Šmurkšt atgal į pasaką“ (įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems)
Populiariausia mūsų edukacinė programa, kurios metu persirengsime įvairių pasakų veikėjais, vaidinsime, aptarsime knygas, kuriose tie personažai gyvena, sužinosime teatro abėcėlę.
 
Juozo Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus (Aleksoto g. 10-4)
    Registruotis tel. nr. 8 37 222371
 
 
Kviečiame pradinių klasių mokinukus į edukacinę programą „Ką man pasakoja Vaižganto namuose esantys daiktai...“ Dalyviai išklauso pasakojimą apie Juozą Tumą-Vaižgantą, jo vaikystę, apie muziejų ir gauna užduočių sąsiuvinius, kuriuose atlieka pateiktas užduotis. Spalvingi užduočių sąsiuviniai – puikus prisiminimas apie muziejų ir naudinga medžiaga naujų žinių pakartojimui!
 
Nepamirškite sekti naujienų muziejaus Facebook paskyroje – įvairios akcijos-atrakcijos laikas nuo laiko kviečia moksleivius mūsų veiklose dalyvauti ir nemokamai!


Atgal