Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems

MAIRONIO LIETUVIŲ LITERATŪROS MUZIEJUS

„Maironio namų fragmentai“

 
Šioje edukacinėje programoje mes iš mažų gabalėlių pabandėme sulipinti visą Poeto gyvenimą čia, Kaune. Žinome, koks smagus yra atradimo džiaugsmas, todėl leisime jums patiems aptikti tuos gabalėlius klaidžiojant po Poeto butą ir sudėlioti juos į Maironio namų fragmentų mozaiką.
Edukacinė programa vyksta memorialiniuose Poeto kambariuose, po ekskursijų vadovės pasakojimo edukacinės programos dalyviai pagal gautas fotografijas turi atpažinti bute esančius daiktus, pabandyti juos susieti. Atradę sąsają dalyviai gauna tekstus, kurie aprašo vieną eilinę Maironio gyvenimo dieną, bet... kas gi tai? Tekstai seni, raidės kai kur jau išblukusios – dalyviams teks patiems pasukti galvas ir įrašyti trūkstamus žodžius, rastoji sąsaja čia labai pagelbės!..
Edukacinės programos metu sužinosite daugiau ne tik apie Maironį, bet ir apie Kauno kultūrinį gyvenimą. Kartu su savo draugais išsiaiškinsite, kokie pobūviai vykdavo tuometiniame Kaune, kur lankydavosi Poetas, su kokiais žinomais žmonėmis jis bendraudavo, kokios jo būdo savybės, o gal net rasite ką sau artimo ir pažįstamo...
Jei literatūra niekada nebuvo tavo stiprioji pusė, jei eilėraštis tau nesiskiria nuo poemos, jei Maironis, manai, gyveno kartu su Šekspyru, tuomet mes galim užtikrinti – tau laikas aplankyti mūsų muziejų!

Edukacinės programos trukmė – 1 val.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 37 206 842!


 „Lietuvių literatūra: trumpai ir žaismingai“
Pagal turimas galimybes atsižvelgdami į šiuolaikinių ekspozicijų kūrimo tendencijas ir lankytojų atsiliepimus, penkiose muziejaus salėse įrengėme pažinimui ir mokymuisi skirtas erdves, kuriose per tam tikrus akcentus supažindiname su pagrindiniais lietuvių literatūros istorijos įvykiais, reiškiniais ar asmenybėmis. Ekspozicijoje atrasite net 18 edukacijai skirtų vietų ir galėsite visose salėse liesti didžiąją dalį rodomų eksponatų! Siūlome edukacinę programą, kurios metu dalyviai bus supažindinti su ekspozicija, grupelėse atliks numatytas veiklas ir vėliau visai grupei pristatys pagrindinius tyrinėtų laikotarpių akcentus. 
Išsamų parodos aprašą galite perskaityti ir susipažinti su pristatomomis temomis ČIA>>
 

„Kūrėją pažinsi ne iš veido, o iš jo kūrybos“

Neretai skaitome savo mylimo rašytojo kūrybą, tačiau išvydę mums neįprastą jo fotografiją, dažnai neatpažįstame, sutrinkame… Arba atvirkščiai – žinome keletą šiuolaikinių lietuvių kūrėjų, tačiau niekaip neprisiverčiame paskaityti jų kūrinių... Ne bėda! Ši edukacinė programa ir skirta lietuvių literatūros ir vizualiųjų menų mylėtojams.

Edukacinės programos metu Požemio galerijoje bus galima išvysti apie 100 įvairių meno darbų iš medžio, molio, gipso, bronzos. Juose 46 lietuvių rašytojus įamžino geriausi skulptūros meistrai: J. Zikaras, P. Rimša, P. Aleksandravičius, J. Mozūraitė-Klemkienė, L. Strioga ir kiti.
Pirmojoje dalyje dalyviams išdalinamos kortelės su rašytojų kūrybos ištraukomis. Jas perskaičius, bandoma prisiminti žinomus klasikos kūrinius, susieti korteles su eksponatais, juose įamžintais lietuvių rašytojais. Antroje dalyje keliamasi į skulptoriaus dirbtuvę, kurioje kiekvienas galės išbandyti rankų miklumą pjaustydami, šildydami ir minkydami modeliną. Pasitelkę kūrybiškumą, talentą programos dalyviai formuos figūrėles, lipdys literatūros kūrinio įkvėptą skulptūrą.

 

Registracija: 8 37 206842.