Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems

MAIRONIO LIETUVIŲ LITERATŪROS MUZIEJUS

Nauja! „Lietuvių literatūra: trumpai ir žaismingai“
Pagal turimas galimybes atsižvelgdami į šiuolaikinių ekspozicijų kūrimo tendencijas ir lankytojų atsiliepimus, penkiose muziejaus salėse įrengėme pažinimui ir mokymuisi skirtas erdves, kuriose per tam tikrus akcentus supažindiname su pagrindiniais lietuvių literatūros istorijos įvykiais, reiškiniais ar asmenybėmis. Ekspozicijoje atrasite net 18 edukacijai skirtų vietų ir galėsite visose salėse liesti didžiąją dalį rodomų eksponatų! Siūlome edukacinę programą, kurios metu dalyviai bus supažindinti su ekspozicija, grupelėse atliks numatytas veiklas ir vėliau visai grupei pristatys pagrindinius tyrinėtų laikotarpių akcentus. 
Išsamų parodos aprašą galite perskaityti ir susipažinti su pristatomomis temomis ČIA>>
 

Nauja! „Kūrėją pažinsi ne iš veido, o iš jo kūrybos“

Neretai skaitome savo mylimo rašytojo kūrybą, tačiau išvydę mums neįprastą jo fotografiją, dažnai neatpažįstame, sutrinkame… Arba atvirkščiai – žinome keletą šiuolaikinių lietuvių kūrėjų, tačiau niekaip neprisiverčiame paskaityti jų kūrinių... Ne bėda! Maironio lietuvių literatūros muziejus siūlo naują edukacinę programą vyresnių klasių moksleiviams bei suaugusiesiems „Kūrėją pažinsi ne iš veido, o iš jo kūrybos“.
Edukacinės programos metu Požemio galerijoje bus galima išvysti apie 100 įvairių meno darbų iš medžio, molio, gipso, bronzos. Juose 46 lietuvių rašytojus įamžino geriausi mūsų skulptūros meistrai: J. Zikaras, P. Rimša, P. Aleksandravičius, J. Mozūraitė-Klemkienė, L. Strioga ir kiti. Dalyviams išdalinamos kortelės su rašytojų kūrybos ištraukomis. Jas perskaičius, bandoma prisiminti žinomus klasikos kūrinius, susieti korteles su eksponatais, juose įamžintais lietuvių rašytojais. Vėliau keliaujama į medalisto dirbtuvę, kurioje iš gipso liejami medaliai, juose įamžinami kiekvienam dalyviui svarbūs įvykiai, mylimi rašytojai ar edukacinės programos įspūdžiai.
Registruotis tel. nr. 8 37 206488.


„Maironio pėdsakais po senamiestį“

Ekskursija „Maironio pėdsakais po Kauno senamiestį“ prasidės nuo Maironio rūmų (Rotušės a. 13). Išgirsite pasakojimą apie namo istoriją, aplankysite rūsius, pasivaikščiosite poeto pramintais sodo takeliais. Vėliau keliausime į Kauno kunigų seminariją, kurioje poetas praleido daug gyvenimo metų. Čia studijavo, profesoriavo, iki gyvenimo pabaigos rektoriavo. Stabtelsime prie „Baltosios gulbės“ – viduramžiais buvusios miesto širdies, į kurią Maironis žvelgdavo pro savo rūmų langus. Aplankysime poeto kapą Kauno Arkikatedroje Bazilikoje. Vėliau patrauksime prie Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios, kuri garsėjo įdomiais ir išskirtiniais Maironio bičiulio Juozo Tumo-Vaižganto pamokslais. Išgirsite lig šiol neįmintą tuščio kapo legendą, pamatysite Vaižganto namą, kuriame kanaunininkas gyveno. Taip pat aplankysime senąjį uostą, kur viduramžiais virė tikrasis pirklių ir amatininkų gyvenimas. Maironio ir Vaižganto laikais ši vieta buvo vadinama – Cimbruvka. Grįždami Maironio muziejaus link, stabtelsime prie vadinamojo Ravos namo, kuriame buvo įkurdinta ligoninė. 1919–1940 metais miesto ligoninėje dirbo žymus chirurgas V. Kuzma. Šioje ligoninėje užgeso poeto bei kunigo Jono Mačiulio-Maironio gyvybė… 


Maironio namuose
 
Edukacinės programos dalyviai pasiklauso ekskursijų vadovės pasakojimo apie Maironio rūmus ir patys pasirinktinai atlieka užduotis: veda ekskursijas, pildo užduočių sąsiuvinius; pagal duotus aprašymus ieško muziejuje „pasislėpusių“ eksponatų.

* Visas edukacines programas būtina užsisakyti iš anksto! Tel. nr. 8 37 206842