Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
sausio
2021

ŽODIS + DAILĖ IR MUZIKA

Trijų menų mūzos sukvietė kuriančius vaikus į S. Nėries memorialinį muziejų. Gegužės 15–17 dienomis vyko Kauno apskrities moksleivių kūrybinis pleneras „Žodis + dailė ir muzika“. Dalyvavo 5–11 klasių mokiniai iš Palemono, Neveronių, „Atžalyno“ vidurinių mokyklų. Išsibarstę po menininkų – Salomėjos ir Bernardo Bučų sodą, kūrė eiles, piešė ir muzikavo. Su plenero dalyviais bendravo ir kryptingus patarimus dalino kuratoriai – poetas Gvidas Latakas, dailininkė Nelė Jurgelionienė ir muzikė Neonila Vrubliauskienė. Jaunųjų talentų kūrybinis procesas tęsėsi tris dienas. Kiekvieną rytą dalyviai sąžiningai kaip į pamokas rinkosi į kūrybines dirbtuves. Jaunieji poetai vieną dieną turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su dar vienu kūrėju – iš Klaipėdos atvykusiu poetu Danieliumi Milašausku.
Du menininkai – G. Latakas ir D. Milašauskas globojo aštuonis rašančius moksleivius ir džiaugėsi, kad jų būryje yra bent vienas, atstovaujantis vyriškąją pusę. Iš pradžių gražus būrys susėsdavo muziejaus kieme aplink stalą, po pušimis. Po to keliaudavo prie marių ir patogiai įsitaisydavo pakrantėje laukdami, kol atplauks įkvėpimo mūzos... Vieną dieną piešiantieji taip pat turėjo du kuratorius: N. Juregelionienei talkino dailininkė Alina Gulbinienė-Daiker. Dalis dailininkų plušo namo terasoje ir į gamtą žvelgė iš aukštai. Kiti įamžino Kauno marių pakrantės vaizdus. Muzikuojantys ieškojo ramesnės vietos susikaupimui, įsijautimui, įsiklausymui...
 
Vienur gimsta žmogus
Kitur miršta žmogus
Taip jau lemta.
 
Šviesa tamsa
Naktis ir diena
Bus amžinai.
 
                   Titas Misevičius, 9 kl., Neveronių vid. mokykla
 
Trečią kūrybinę dieną vyko plenero uždarymo šventė, kurioje savo darbus pristatė visų meno sričių atstovai. Kuratoriai pasakojo, kaip visas dienas sekėsi darbuotis, dalinosi įspūdžiais, mintimis kitiems metams. Mokiniai skaitė eiles, grojo, dainavo, parengė dailės darbų parodą. Kiekviena jaunoji dailininkė pristatė savo darbelį ir skaitė Salomėjos Nėries eiles, pagal kurias ir gimė vienas ar kitas piešinys. Poetas G. Latakas skaitė savo eiles įdomiai, žaismingai, kitaip. Pristatė pradedančiuosius rašytojus ir džiaugėsi jų pasisekimais dėlioti eilutes, ypatingai haiku būdu. Džiaugėmės muzikinėmis kompozicijomis... Šventės pabaigoje visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai, dovanėlės ir pademonstruotos kūrybinio proceso fotografijos. Kviečiame kūrybingus ir talentingus moksleivius dalyvauti ir kitais metais. O šįkart pažiūrėkime, kaip mūzos įkvėpė šio gegužio jaunuosius kūrėjus. Paroda „Gražusis geguži, saulėtas geguži / Tu nešinas burtais naujais ateini“ veiks iki liepos mėnesio.

Parengė straipsnį ir fotografavo Asta Vileniškytė

Visa galerija
Atgal