Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
sausio
2021

ŽEMAITĖS JUBILIEJUS

Birželio 9-osios pavakarę Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyko renginys, skirtas rašytojos Julijos Žymantienės – Žemaitės 170-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginio pradžioje organizatoriai pakvietė gausų būrį lankytojų į Maironio sodą, kuriame plevėsavo beveik 200 įvairiaspalvių skarelių. Buvo atidaryta Lietuvos ūkininkių draugijos Kauno krašto moterų parengta paroda „Skarelių žydėjimas“. Žemaitiškai dainavo folkloro ansamblis „Kupolė“ (vadovė Daiva Bradauskienė). Muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė pasveikino susirinkusiuosius ir papasakojo, kad rašytoja Žemaitė mėgo ryšėti skareles net oficialiuose renginiuose.
Senosios literatūros skyriaus vedėja Regina Mažukėlienė pristatė parodą iš muziejaus fondų „Žemaitė ir jos epocha“. Stenduose smalsūs lankytojai pamatė rankraščius, asmeninius daiktus, fotografijas, kuriose rašytoja įamžinta su aktore Une Babickaite Čikagoje, su draugėmis, su Aleksandra ir Andriumi Bulotomis, su gausia savo šeima. Parodoje rodomos rašytojos bičiulių  G. Petkevičaitės-Bitės, J. Jablonskio,  S. Čiurlionienės, U. Jokubauskaitės portretinės fotografijos; eksponuojama Žemaitės piniginė, pirštinaitė, rankinukas, batai ir balta šilkinė skarelė, be kurios neįsivaizduojame rašytojos. Lankytojams taip pat pateikti literatūros kritiko Povilo Višinskio, atvedusio Žemaitę į literatūrą, laiškai žmonai Juzefai Mikuckaitei, fotografijos, kišeninis laikrodis ir  įdomiausias P. Višinskio rankraštis – mokslinis darbas „Antropologinė žemaičių charakteristika“. Daugiau apie parodą >>
Trečioji renginio dalis vyko svetainėje. Aktoriai Vilija Grigaitytė ir Henrikas Savickis skaitė ištraukas iš neskelbto rašytojos Aldonos Ruseckaitės biografinio romano „Pasaulis pagal Žemaitę“. A. Ruseckaitė romane priartino kupiną  įvykių paskutinį rašytojos gyvenimo dešimtmetį. Jauna aktorė Martyna Gedvilaitė gyvybingai skaitė ištraukas iš Žemaitės apsakymų „Marti“, „Petras Kurmelis“, „Topylis“ ir dainavo liaudies dainas.
Renginį vedė ir atlikėjus kalbino muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.


Daugiau nuotraukų žiūrėkite skiltyje „Fotoreportažai“ >>

Parengė Senosios literatūros skyriaus vedėja Regina Mažukėlienė,
Zenono Baltrušio nuotraukos

Visa galerija
Atgal