Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
22
sausio
2021

VASAROS STOVYKLA BAIGĖSI

Rugpjūčio 18–21 d. muziejaus erdvėse šurmuliavo paskutinė vasaros stovyklos pamaina. Per keturias užsiėmimų savaites sulaukėme 20 mažųjų lankytojų. Kai kuriuos tėveliai į Maironio lietuvių literatūros muziejų nedrąsiai atvedė pirmą kartą, kiti – ištikimiausi mūsų draugai – jautėsi kiek drąsiau, tačiau tiek tėvai, tiek vaikai liko maloniai nustebinti užsiėmimų gausa ir įvairove. Daugelis nuoširdžiai prisipažino nežinoję, kad muziejus gali būti puiki vieta turiningai praleisti vasaros atostogas.
Šiųmetėje vasaros stovyklėlėje buvo parengta išskirtinė užsiėmimų programa: teatralizuota mankšta Maironio rūmų sode, žaidimai, įvairios rungtys tiek lauke, tiek viduje, kūrybinės dirbtuvės.
Stebino vaikų aktyvumas ir draugiškumas. Pirmą kartą susitikę bendroje mankštoje dalyviai greitai tapdavo gerais bičiuliais, dalindavosi ne tik įspūdžiais, įgytomis žiniomis, bet ir sausainiais.
Džiugu, kad vasarą muziejus veikė ne tik kaip vaikų žaidimų, pramogų erdvė, tačiau vykdė ir švietėjišką misiją: stovyklėlės dalyviai susipažino su lietuvių literatūra, aplankė naujausias parodas. Jų įspūdžiai perteikti kūrybinėse dirbtuvėse bei edukacinėse veiklose: tapybos plenere prisiminta A. Liobytės kūryba vaikams, žemaitiškoje mokyklėlėje – sėsta į Žemaitės laikų mokyklos suolą, žaisti žemaitiški žaidimai, skulptoriaus dirbtuvėlėje – gamintas medalis, lipdyta skulptūra.
Didžiausią įspūdį jauniesiems dalyviams paliko ne tik Maironio namai, negirdėti faktai apie poeto gyvenimą ir kūrybą, tačiau ir trys gotikiniai rūsiai, kuriuose taip pat vyko nemažai užsiėmimų. Smalsūs muziejaus lankytojai kasdien nekantriai klausinėjo: „kada leisimės į rūsius?“
Tačiau kaip netrunka prabėgti vasaros linksmybės, taip greitai ateina ir rudens darbai! Pasibaigus vasaros stovyklai, tikimės, kad mūsų mažieji bičiuliai jau dedasi kuprines ir ruošiasi tėvelius džiuginti puikiais mokslo rezultatais, kad šie vėl leistų į kitų metų vasaros stovyklėlę Maironio namuose. Juk muziejuje taip smagu ir pailsėti, ir paišdykauti, ir šio to naujo išmokti!

Parengė ekskursijų vadovė Kristina Dambrauskaitė

Visa galerija
Atgal