Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
17
sausio
2021

VASARA MUZIEJUJE!

Kaip ir kasmet, taip ir šią vasarą muziejininkai nesnaudė ir paruošė daugybę pramogų mūsų mažiesiems lankytojams, muziejaus bičiuliams. Jau nuo birželio pabaigos kvietėme atvykti į Maironio lietuvių literatūros muziejų bei jo padalinius ir sudalyvauti vasaros stovyklėlėje.
Džiugu, kad stovyklėlė sulaukė dėmesio ir sukvietė išties nemažą būrį 6–7 m. vaikų. Kiekviena stovyklos diena pasitikta rytine mankšta Maironio sodelyje. Muziejaus edukatorė rodė įvairius, teatralizuotus mankštos pratimus: Saulės pasveikinimas, Saulės gaudymas, Saulės apkabinimas ir kt. Žaisti įvairūs susipažinimo žaidimai. Tačiau vaikai ne tik žaidė, bendravo, bet ir susipažino su muziejumi, parodomis, garsiausiais lietuvių rašytojais. Stovyklaujantiems dalyviams tai buvo bene pirmoji pažintis su lietuvių literatūra, ši patirtis tikrai pasitarnaus keliaujant į pirmą klasę!
Pirmoji diena atvėrė Maironio namų paslapties šydą: edukacinio užsiėmimo „Maironio namų ir sodo labirintuose“ metu vaikai sode ieškojo paslėptų vėliavėlių, žaidė grupėse, susidraugavo, kartu atsakinėjo į klausimus.
Antrąją dieną dalyvių laukė edukacinė programa „Nuo plunksnos iki knygos“. Susipažinta su rašto ir knygos atsiradimo istorija: rašyta žąsies plunksna, iš hieroglifų dėlioti žodžiai, spausdinta Gutenbergo spausdinimo aparatu...
Dar kito susitikimo metu „Jaunojo skulptoriaus dirbtuvėlėje...“ prisiliesta prie skulptoriaus, medalisto specialybės, vaikai galėjo paliesti skulptūras, medalius ir vieną tokių pasigaminti patys.
Ketvirtąją dieną buvo išbandyta naujoji edukacinė programa „Žemaitiška mokyklėlė“, skirta Žemaitės 170-sioms gimimo metinėms. Ne vienam teko pasukti galvą, bandant suprasti, ką tie žemaičiai tarpusavyje šneka, kokia keista kalba jie kalba?.. Žaidėme ir P. Višinskio aprašytus žemaitiškus žaidimus: „Žida daliti“, „Žunsis ganiti“, „Ridika rauti“.
Vasaros stovyklos metu vaikai galėjo atskleisti ir savo kūrybinius talentus, duoti valią vaizduotei. Kūrybinių dirbtuvių metu kiekvienas galėjo atrasti save skirtingose meno šakose: gaminti žaislus iš šieno, piešti ant šilko, meistrauti ir skraidinti literatūrinį aitvarą bei vasaros plenere nutapyti paveikslą. Skaitėme A. Liobytės pasakos „Aukso obuolys“ ištrauką, tapėme geležinį vilką, Mažylį, aukso narve patupdytą auksinį povą bei užburtą karalaitę...

Parengė ir fotografavo ekskursijų vadovė Kristina Dambrauskaitė

Visa galerija
Atgal