Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
22
sausio
2021

„VALANDA MAIRONIUI ATMINTI“

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius, pažymėdamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, miesto visuomenei organizuoja susitikimų ciklą „Įtekstintas Kaunas“.
Birželio 27 dieną, trečiadienį, vienas tokių susitikimų vyko prie Maironio kapo, jis buvo skirtas Poeto mirties dienai ir muziejaus įkūrimui paminėti. Vasaros saulė švietė į Maironio veidą, talentingai sukurtą skulptoriaus Bernardo Bučo. Atrodė, kad poetas šypsosi, žvelgdamas į muziejininkų padėtas gėles.
Maironio muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė pasakojo gausiai susirinkusiems žiūrovams apie paskutines Poeto dienas, laidotuves ir muziejaus įkūrimą. Aktorė Daiva Škelevaitė talentingai deklamavo Maironio eiles.
„Išnyksiu kaip dūmas“ – liūdnai mąstė poetas, o mylimas ir deklamuojamas jis tebėra iki šiol.
Poetė Eglė Perednytė skaitė jautrius eilėraščius apie sielą ir vėją.  Rašytoja Dovilė Zelčiūtė eilėmis nupiešė Šveicarijos peizažą, tokį mylimą Maironio, prisiminė  skaudžias artimųjų netektis. Dailininkas ir poetas Gvidas Latakas savo linksmais eilėraščiais nukėlė žiūrovus į Žemaitiją. Rašytoja A. Ruseckaitė vedė renginį ir skaitė eilėraščius, skirtus Maironiui. Muzikavo klarnetininkas Valdas Andriuškevičius.
 

Parengė Senosios literatūros skyriaus vedėja Regina Mažukėlienė,
nuotraukos Zenono Baltrušio

Visa galerija
Atgal